IMAK Ofset Yönetim Ofisi

mimarizm.com / 19 Eylül 2018
IMAK Ofset’in Esenyurt’taki yeni yönetim ofisinin iç mekanlarını tasarlayan EDDA Mimarlık, sosyal alanlarda kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile çalışan motivasyonunu teşvik eden bir projeye imza atmış.

İhtiyaçları ve kullanıcı taleplerini göz önüne alarak, modern ve şeffaf bir tasarım dili ile işlevselliği bütünleştiren EDDA Mimarlık, IMAK Ofset Yönetim Ofisi’nin iç mekanlarını da kendine özgü, dinamik ve işlevsel bir stilde tasarlamak üzere yola çıkmış. Farklı tasarım öğelerinin özgün bir şekilde birleştirilmesi ile canlı ve motive edici bir çalışma ortamı sunan EDDA Mimarlık, kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile firmanın kurumsal kimliğini ön plana çıkaran, teknolojiyle entegre, kullanıcı iletişimini üst düzeye taşıyan bir ofis mekanı ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Asma kat, lounge

IMAK Ofset’in 2500 metrekare yüzölçümüne sahip yönetim ofis katlarını tasarlayan EDDA Mimarlık, işverenin isteği doğrultusunda farklı işlevler ve departmanların dağılımını üç ayrı kata yaymış. Yönetim ofisi girişi, dairesel formda tasarlanarak karşılama ve bekleme alanları şekillendirilmiş. Bu anlayışla tavan, aydınlatma ve mobilyalara da bu organik formlar yansıtılarak mekanın kendi içerisindeki üç boyut etkisi devam ettirilmiş.

Asma kat, lounge

Birinci katta firmanın ürünlerinin yer aldığı showroom ve toplantı odaları, ikinci katta dinlenme odaları ve özel banyoları ile birlikte yönetici odaları, yönetim kurulu toplantı odası, pazarlama ve satış departmanları ile tüm ofis çalışanlarının kullanımına yönelik kafe ve oturma alanları tasarlanmış.

Kullanıcı isteklerinin de etkili olduğu renk seçimleriyle departmanlar arasında çeşitlilik oluşturulurken, çalışma ekibini yoğun iş temposu içerisinde dinamik tutacak canlı renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile tasarımda dinamik ve modern bir stil yakalanmış.

Asma kattaki departmanlardan biri

Yönetici odalarında ise halı, mermer, doğal ahşap ve metal gibi malzemelerle daha yalın bir çizgi yakalanmış. 170 kişilik yemekhane ve açık teras, masa tenisi ve langırt ile çalışanların sosyalleşip günlük stresini atabilecekleri sosyal alanlar, 100 kişilik eğitim/ seminer odası ve yurtdışından gelen misafirler için düşünülen süit odaları üçüncü katta konumlandıran EDDA Mimarlık, sunduğu çözümlerle geleneksel kalıpların ötesine geçen, yenilikçi bir çalışma ortamı sağlamayı hedeflemiş.

Zemin kat, showroom

Doğal ışık kullanımının en üst düzeyde tutulduğunu ve çalışan motivasyonu için farklı sosyal alanların kurgulandığını aktaran EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, mekânsal kurgudaki interaktif çözümler, çeşitli renk ve dokuda malzeme kullanımı ile yönetim binalarının kullanım kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirtiyor ve ekliyor:

Eda Tahmaz

“IMAK Ofset Yönetim Ofisi’nin tasarımında firmanın kurumsal kimliğini ön plana çıkaran, teknolojiyle entegre, kullanıcı iletişimini üst düzeye taşıyan bir tasarım anlayışı belirledik. Yönetim binasında departmanlar sosyal alanlar etrafında birbirleriyle olan ilişkileri gözetilerek gün ışığından maksimum düzeyde verim alacak şekilde konumlandırıldı. Her departmanın çalışma prensibine uygun çalışma ve dolap sistemleri tasarlanırken insan odaklı bir tasarım anlayışı hedeflendi.”

*

EDDA Mimarlık | EDDA Architecture hakkında:

Restoratör ve iç mimar Eda Tahmaz tarafından 2008 yılında İstanbul’da kurulan EDDA Mimarlık ürün tasarımı, mimari ve iç mimari projeler üzerine çalışan bir tasarım stüdyosudur. Yaratıcı ve ilham verici tasarımlarını kaliteli uygulamalarla birleştirerek bireysel ve kurumsal işverenlerin hizmetine sunmayı ve müşteri memnuniyetine dayalı uzun soluklu işbirlikleri geliştirmeyi hedefleyen EDDA Mimarlık, mimari ve iç mimari tasarım ve uygulama konularında tecrübeli ekibiyle her yeni projede beklentileri mimari etik ve mükemmellik çerçevesinde yerine getirme heyecanı hissediyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :