"HEY! Beyoğlu" Podcast Serisi Başladı

mimarizm.com / 16 Haziran 2022
Akbank Sanat, Mimar Cem Sorguç’un moderatörlüğünde düzenlenen “HEY! Beyoğlu” başlıklı konuşma dizisi ile Apple Podcast ve Spotify’da!

Farklı yüzyıllar arası bir zaman çizelgesinde; yapılar, ara mekânlar ve insanlar üzerinden mimari, sanat, tarih gibi farklı disiplinler ışığında gündelik hayata dair mekânsal ve beşeri bir bellek dökümü olan “HEY! Beyoğlu” serisinin ilk altı bölümü Mayıs – Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Moderatör Cem Sorguç, serinin ele aldığı konular ile ilgili değerlendirmelerinde şunları diyor: “Serimizin ilk 6 bölümünde 19. yüzyıl Beyoğlu’na kozmopolit, karmaşık, sosyal ve kentsel gündelik hayata dair bir bütünsel kesitine fragmanlar halinde göz atacağız. Gayemiz yapılar, ara mekânlar ve insanlar üzerinden mimari, gündelik hayat, tarih, meşgale, vaka ara kesitinde mekânsal ve beşeri bir bellek kazıması. Günümüzün görünür görünmez kodlarını açmaya, geçmiş ile gelecek, eski ile yeni kopukluğunu varsaymaya karşın mekânsal ve zamansal bir bütünleştirme gayreti.”

Program Hakkında:

Beyoğlu’nda 19. YüzyılPınar Erkan (Mayıs)

Beyoğlu ve Beyaz Ruslar Oya Dağlar Macar (Haziran)

Alplerden Galata’ya ve Ötesi: Pietro Montani’nin Kültürlerarası DeneyimiPaolo Girardelli (Temmuz)

Pera ve Galata’da Yahudi İzleriMois Gabay (Ağustos)

Beyoğlu'nda Art Nouveau MimarisiZafer Akay (Eylül)

Beyoğlu ve LevantenlerRinaldo Marmara (Ekim)

Akbank Sanat Podcast’lerini Spotify ve Apple’da dinleyebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :