H&M’den Doğa Dostu Çanta Koleksiyonu

mimarizm.com / 17 Aralık 2018
H&M tarafından Türkiye’de tasarlanan ve üretilen ilk lokal sürdürülebilir H&M Fairbag çevre dostu kapsül çanta koleksiyonu; Gamze Saraçoğlu kreatif direktörlüğünde, Gamze Cizreli, Merve Özkaynak, Naz Akyol ve Tanem Dirvana tarafından tasarlandı.

Sürdürülebilirlik vizyonu ve stratejisi ile modada döngüsel ekonomiye dikkat çeken H&M, hem bugün hem de gelecekte herkesin sürdürülebilir moda ve tasarıma erişmesi gerektiğine inanıyor. 2013 yılından beri dünya genelinde ürün toplama girişimine öncülük eden H&M, lansmanda bu konuya da dikkat çekerek herkesi, markası ne olursa olsun eskimiş, giymedikleri tekstil ürünlerini H&M mağazalarına geri dönüşüme getirmeye davet etti.

Sürdürülebilir moda anlayışıyla, sadece atık kumaş ve geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen H&M Fairbag çevre dostu çantalar tasarımcısının elinde kendi hikâyesiyle şekillendi. Projenin kreatif direktörlüğünü üstlenen Gamze Saraçoğlu çantasını kendi markasının ana kahramanı olan doğaya ait, doğaya dönüşen “Süheyla”ya dikkat çekerek tasarladı. Gamze CizreliHayat Cesurları Sever” mottolu çantasıyla girişimcileri desteklerken, “You are Beautiful” mottosuyla Merve Özkaynak kadınların kendilerine güvenmelerine teşvik ediyor. Naz AkyolTwinkle Twinkle Little Star” mottosuyla bir bebek bezi çantası tasarlarken, Tanem Dirvana ise “A True Friend” çantasını kaybettiği köpekleri anısına tasarladı.

İkinci hayatını yaşayan çantalar, dünyaya bir iyilik yapmak için yeniden dünyaya geliyor ve bu çevre dostu çantalardan elde edilen gelir TEMA Vakfı’na bağış olarak aktarılacak. H&M Fairbag çantaları 17 Aralık itibariyle belirli mağazalarda satışa sunulacak.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • Ayşe Zorlutuna 4 yıl önce İnternetten alabilmek ne iyi olurdu, ne çok satılırdı yılbaşı öncesi ne çok hediye edilirdi, Temaya da kadın dayanışmasına da iyi gelirdi 😍👏👏
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :