Guardian Glass Katkısı ile Doğayla Bütünleşen Bir Yapı: Barbaros Reserve by Kempinski

mimarizm.com / 22 Eylül 2021
Bodrum Yalıçiftlik’te yer alan, Suyabatmaz Demirel Architects imzası taşıyan Barbaros Reserve by Kempinski’nin cephe tasarımında Guardian SunGuard® SN 70/41 kaplamalı cam tercih edildi.

Dört farklı tipteki blok yapısı ile farklı kullanıcılara farklı mekansal düzenlemelerin sunulduğu Barbaros Reserve by Kempinski projesinin cephe tasarımında Guardian Glass ürünleri tercih edildi. Her bloktaki gerek dubleks gerek simpleks dairelerde yer alan özelleşmiş teras alanları sayesinde, kullanıcıların güneş, manzara, doğal hava akımı gibi imkanlardan engelsiz bir şekilde ve adilce yararlandırıldığı projede, sürdürülebilirlik, enerji verimliliği ve çevre dostu yaklaşım Suyabatmaz Demirel Architects’in önceliği olmuş.

Deniz manzarasının içerisinde kaybolan ve kullanıcılarına maksimum şeffaflık sunan cepheleri sayesinde kullanıcılara yüksek bir cazibenin sunulduğu projede, 16 ayrı blok yarı şeffaf bir kabuğun arkasında yer alıyor. Bu kabuğun şeffaflığı, arkasında barındırdığı mekanın fonksiyonuna göre değişiklik gösterirken hem iç alanlarda hem de teras alanlarında yumuşak ve cazip gölgeler oluşturuyor. Tercih edilen Guardian SunGuard® SN 70/41 kaplamalı cam ile güneş ışınlarının olumsuz etkisinden korunarak doğal aydınlanma sağlanıyor.

Özellikle enerji tasarrufu ve güneş kontrolünün hedeflendiği yapılar için ideal olan bu cam tipi, çok amaçlı kaplamasıyla yapay ışık için ihtiyacı en aza indirirken, aynı zamanda üstün ısıl yalıtımla birleştirilmiş mükemmel bir güneş kontrolü de sunuyor. Daha yüksek güvenlik ve konfor için lamine ve akustik lamine cam olarak mevcut bulunabilen bu ürün, sürdürülebilirlik ve well-being hedeflerinin gerçekleştirilmesinde önemli bir katkı sağlıyor.

*

Guardian Glass Hakkında

Guardian Industries Şirketi’nin büyük bir işletmesi olan Guardian Glass, dünyanın en büyük düz cam ve kaplamalı cam ürünleri üreticilerinden biridir. Guardian Glass, dünyanın dört bir yanında yer alan 25 düz cam fabrikasıyla, dış mekanda (ticari ve konut) ve iç mimari uygulamalarda, aynı zamanda ulaşım ve teknik ürünlerde kullanılmak üzere yüksek performanslı cam üretmektedir. Evlerde, ofislerde, arabalarda ve dünyanın en ikonik mimari yapılarının bazılarında Guardian Glass ürünlerine denk gelebilirsiniz. Guardian Glass Bilim ve Teknoloji Merkezi, yapılması mümkün olabilecek® ne varsa müşterilerinin görmesine yardımcı olmak (see what’s possible®) adına en ileri teknolojiyi kullanarak yeni cam ürünleri ve çözümler üretmek için durmadan çalışır.

Guardian Industries Hakkında

Merkezi Auburn Hills, Michigan'da yer alan Guardian Industries, 16.000'nin üzerinde çalışanı istihdam etmekte olan global bir şirkettir ve Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da faaliyet göstermektedir. Guardian şirketleri, mimari yapılar, konut, iç, ulaşım ve teknik cam uygulamaları için yüksek performanslı düz cam ve kaplamalı  cam ürünler ile otomotiv ve ticari kamyon endüstrileri için de yüksek kaliteli krom kaplama ve boyalı plastik parçalar üretmektedir. Guardian'ın vizyonu, daha az kaynak kullanımı ile sürekli yenilikler yaparak müşterileri ve toplum için değer yaratmaktır. Guardian, tamamı Koch Industries Inc'e ait bir yan kuruluştur.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :