Gensler, TikTok'un New York’taki Ofisinin Tasarımında Şehrin Ruhunu Yakaladı

mimarizm.com / 26 Ekim 2022
Gensler, TikTok'un New York’taki Manhattan Midtown ofisini şehrin ruhuna uyacak şekilde tasarlamış.

Midtown ofisindeki bir asansör lobisinde, Times Meydanı konumunun enerjisini yansıtacak şekilde 12 inçlik yeni nesil LED paneller kullanılmış.

TikTok, Amerika Kıtası kıyılarına, yani 2019'da Los Angeles'a geldiğinde, dünyanın en çok indirilen uygulaması olma ünvanına sahipti. Aynı durum, şirketin bu yıl Manhattan'a kadar genişlediği ve 58 katlı H&M binasının, 14.000 metrekarelik en üst beş katını 1.000 çalışan için tahsis etmesi için de geçerli oldu. Gensler’e ait bu proje, her zaman olduğu gibi şimdi de, Batı Kıyısı mecazlarının bazılarını şehrin ruhuna uyacak şekilde uyarlayan tasarım direktörü ve kıdemli ortak Chris Mitchell tarafından yönetilmiş.

Bir koridorun taksi renkli epoksi zemin kaplaması ve boyası.

Los Angeles'taki neon ışıklı asansör lobilerinin oyunbaz kimliği oluşturulurken, pizza, sarı taksiler ve Özgürlük Anıtı'nı temsil eden renkli LED paneller ve görüntülere yer verilerek bu alanlar yeniden tasarlanmış. Kafe alanında ise LED tüpler ile metro haritası soyut bir şekilde ifade edilirken, açık büfe tezgahının arkasındaki tırmanma halatlarının "Örümcek Adam’ın yüksek binaları başarılı bir şekilde ölçeklendiriyor" olmasından esinlenildiğini söyleyen Mitchell, "yönetim kurulu odası kare bir binada dairesel bir alan olarak kurgulandı" diye ekliyor ve bu odanın James Turrell'in çalışmalarını ustaca hatırlatan bir unsur olduğunu belirtiyor. Birden fazla balkon da dahil olmak üzere her yer, Empire State binasından Özgürlük Kulesi'ne kadar uzanan geniş bir manzaraya bakıyor.

Toplantı odasını çevreleyen sabit bir oturma alanı.

Metro hattı renklerinde LED tüpler ve kafede Steelcase markasına ait hareketli mobilyalar.

Fotoğraflar: Benny Chan/Fotoworks. Haber interiordesign'dan çevrilerek derlenmiştir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :