GEMSS'21 Sergisi Açıldı

mimarizm.com / 08 Şubat 2022
The Circle organizasyonunda ve VitrA Ana Sponsorluğu’nda bu yıl ikincisi düzenlenen Genç Mimarlar Seçkisi Sergisi 20 Ocak tarihinde The Circle’da açıldı. Sergi 29 Nisan'a kadar açık kalacak.

İki yıl önce ilk edisyonu gerçekleşen Genç Mimarlar Seçkisi ve Sergisi, ikinci edisyonuyla Türkiye mimarlık kültürüne katkı koyan pratikleri görünür kılmaya devam ediyor. Seçkide yer alan, mimarlığın farklı alanlarında üretimler yapan 9’u bireysel, 5’i ekip olmak üzere toplamda seçilen 14 pratiğin üretimlerini yansıtan sergi 29 Nisan’a kadar ziyarete açık kalacak.

Mimarlığın düşünme ve yapma sürecinin geniş çeperlere yayılabildiğini gösteren seçkide yer alan pratiklerin  çeşitliliği ile zenginleşen sergi,  üretimleri üzerinden tasarımcıların entelektüel kimliklerini ziyaretçileriyle buluşturmayı hedefliyor. Çok boyutlu fiziksel ve dijital üretimlerinden oluşan sergide, seçkide yer alan pratiklerin üretimlerine dair paneller, üç boyutlu objelerin yanı sıra üretim süreçlerinden kesitler, ilgi alanlarına dair eskizler, tamamlayıcı öğeler ve portfolyolar yer alıyor.

19 Ocak’ta davetli misafirlerin fiziksel katılımıyla ve canlı bağlantılarla The Circle’da gerçekleşen Açılış Seremonisi’nde GEMSS’21 seçilen mimarları duyuruldu.

Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi GEMSS’21

Seçilen Mimarlar ve Seçki Katılımcıları:

Aslı Eylem Kolbaş
Aslı Tusavul
Bihter Almaç
Bilge Bal
Dilşad Aladağ & Eda Aslan
İbrahim Tolga Han
Mert Uslu
Nil Bıçak, Erol Kalmaz, Kemal Bal (Mimarlık İşleri)
Onur Can Çakır
Pınar Kesim Aktaş
Müge Yürüten, Lorenzo Sizzi (S P A Z I O — X)
Hazal Yılmaz, Aysel Abasova, Doruk Yıldırım, Tolga Kalcıoğlu,Yiğitalp Behram (Rolab Studio & Studio Blai )
Yelta Köm

İki yılda bir düzenlenen Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi, geleceğe yön verecek 40 yaş altı genç mimarların ulusal ve uluslararası platformlardaki tanınırlıklarını artırmayı ve mimarlığa dair güncel bir arşiv oluşturmayı hedefliyor. Daha kapsayıcı, çoğulcu ve uluslararası yapısıyla GEMSS’21 mimarlık yapma biçimlerinin çeşitliliğine vurgu yaparken tüm alternatif pratiklerin değerli ve geçerli olduğuna işaret ediyor.

GEMSS’21’in uluslararası seçici kurulu mimar, sanatçı, akademisyen ve yapı endüstrisi profesyonellerinden oluşuyor. Sait Ali Köknar moderatörlüğünde bir araya gelen seçici kurulda Ömer Selçuk Baz, Pelin Derviş, Murat Germen, Tülin Hadi, Luca Molinari ve Şebnem Yalınay Çinici yer alıyor. İkinci döngüde fiziksel olarak gerçekleştirilen GEMSS’21 sergisine bir sergi kitabı ve paralel etkinlikler eşlik ediyor.

GEMSS’21,  Ana Sponsor VitrA, Yayın Sponsoru Şişecam Düzcam, Sergi Eş Sponsorları Alumil, Egger, Jotun ve kibrID MATERIAL’ın destekleriyle hayata geçti.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :