Gaudi’nin Gizemini Çözen İki Kafadar

mimarizm.com / 08 Ocak 2021
Yeni İnsan Yayınevi, Fide Serisi'ne Salvador Comelles'in yazdığı ve Linhart'ın resimlediği "Gaudi'nin Gizemini Çözen İki Kafadar" başlıklı kitabı ekliyor.

Kitap Tanıtım Yazısı

"Barcelona, İspanya’nın Katalan Bölgesi’nin başkenti, aynı zamanda bütün dünyanın göz bebeğidir. Akdeniz’in kıyısına uzanan bu çok eski şehir, her yıl milyonlarca meraklıyı kendine çeker.

İşte bu ünlü kentin, dünyanın bütün mimarlarına ilham veren meşhur bir mimarı vardır: Antoni Gaudi. Eserlerinde köşeler yoktur; kıvrımlı, yuvarlak şekilleriyle görenleri hayran bırakan bir dehadır Antoni Gaudi.

Ünlü mimarımız erken yaşta ölünce arkasında çeşitli sırlar ve çözülmeyi bekleyen mimari gizemler bırakmıştır. Bizim iki kafadarımız, bu sırlardan birini rastlantı sonucu öğrenir ve müthiş bir aksiyon başlar. Bitmemiş eseri Sagrada Familia’nın içine saklanan hazineyi, hırsızlardan önce bulmaları ve onu hak ettiği yere ulaştırmayı başarmaları gerekecektir. Bu maceraya dünyanın bütün çocuklarıyla birlikte katılmak ister misin?"

 

*

Salvador Comelles Hakkında

Salvador, 1959 yılında Terressa’da doğmuştur. Özerk Barselona Üniversitesi’nde (UAB) aynı zamanda eğitim fakültesinde ders vermekte olduğu Katalan Dilbilim bölümünde, pedagoji ve Katalan Dili ve Edebiyatı okumuştur. 7-12 yaş arası çocuklar için hikayeler, romanlar ve şiirler yazmış, PremiFolch I Torres, Premi Cavall Fort, Premi de la Critica Serra d’Or de Literatura Infantil I Juventil gibi çocuk edebiyatı dalında bir çok ödül kazanmıştır. Sözlü iletişim konusunda özellikle akademik söylemler ve çocukların, genç insanların edebiyatı konusunda araştırmalarla ilgilenmiştir. Birçok enstitüde iletişim üzerine kurslar vermiştir. Aynı zamanda Katalan Dili Yazarları Birliği(AELC) üyesidir.

Linhart Hakkında

1968 yılında doğmuş ve tüm hayatını çizim yapmaya adamıştır. Profesyonel kariyerine, ‘’El Vibora ‘’isimli mitolojik dergisiyle başlamış, sonrasında İspanya’da (El Vibora, Cairo,InJuve, Vignettes, Idiotand Tiny, Tretzevents, Cavall Fort), Kanada’da (Drawn and Quarterly), İsviçre’de (Strapazin) ve Fransa’da (Comix 2000) birçok farklı dergide çizimlerini yaparak devam etmiştir. Çok sayıda yayıneviyle, çocuk kitapları ve ders kitapları çizeri olarak çalışmaktadır.

Tuğba Elçin Hakkında

1994 yılında İzmir’de doğmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği programından mezun olmuştur. Kariyerine özel kurumlarda 5-12 yaşarası için İngilizce Öğretmenliği yaparak başlamıştır ve başta çocuk kitapları olmak üzere genellikle edebiyat üzerine çeviriler yaparak devam etmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :