FREA x edcraftstudio Kartpostalları

mimarizm.com / 01 Nisan 2021
edcraftstudio tarafından mimarlık ofisi FREA için hazırlanan, ofisin mimari projelerini konu alan kartpostal serisine bu sene 4 yeni kartpostal eklendi.

FREA Kartpostalları projesini edcraftstudio şöyle açıklıyor :

‘’İllüstrasyonun mimari temsil aracı olarak kullanımı günden güne artıyor. Hatta proje yarışmalarında jüri tarafından realistik renderlar yerine tercih edilmeye başlandığını bile görüyoruz. Bu durum bizi çok mutlu ediyor. 2020 yılında başladığımız FREA Kartpostalları projesi illüstrasyonu mimarlığın bir temsil biçimi olarak ele alıyor. Mimari proje yapılırken zihinde kurgulanan mekana dair  hisleri, niyetleri, nasıl bir mekan olacağına dair izlenimleri illüstrasyonla  çabucak, keyifli ve eğlenceli bir biçimde aktarmak mümkün olabiliyor.

Arboreal

Serideki tüm illüstrasyonlarda, yapıların gerçek boyutlarına oranla daha küçük olarak ölçeklenmesi konsept olarak belirlendi. Benimsenen ana yaklaşım ise her projenin hedeflediği kitlenin özelliklerine, projenin duygusal ve fiziksel anlamlarına uygun çizimler yapılması oldu. Argos Kayak Oteli’nde bina üzerinden kayılan bir platforma, Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi’nde üzerinde güneşlenilen şezlonglara dönüştü. Ayrıca her bir illüstrasyon mekan kullanımlarının en keyifli olacağı mevsimlerde resmedildi.

Argos Kayak Oteli

Bu yıl illüstrasyonlara konu olan projeler :

Arboreal
Argos Kayak Oteli
Olivelo


Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi

Projeler hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :