‘Form.Al’Sergisi Mimarlık ve Sanat Dünyasını 
Ankara’da Bir Araya Getirdi

mimarizm.com / 18 Ekim 2019
Kalebodur’un mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla desteklediği, Mimar Enis Öncüoğlu'nun objektifine yansıyan, mimar portreleri ‘FORM.AL’ sergisi, Ankara TSMD Mimarlık Merkezi'nde mimarlık, tasarım ve sanat dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi.

Çağdaş mimarinin güçlü temsilcilerinden Mimar Enis Öncüoğlu, sanatsal çalışmalarını İstanbul’un ardından başkente taşıdı. Öncüoğlu’nun mimarların portrelerinden oluşan ‘FORM.AL’ sergisi iş, sanat ve cemiyet hayatından önemli isimlerin katıldığı özel bir davetle Ankara’da sanatseverlerle buluştu.

“Görsel hafıza ve algıda seçicilik mimarlıkla beraber gelişen bir refleks oldu”

Enis Öncüoğlu’nun, üyesi olduğu mimarlar meslek grubundan yaşayan her nesilden kişilerini kadrajına sığdırdığı, yaklaşık 165 mimarın portrelerinden oluşan ‘FORM.AL’ sergisi, İstanbul’da yoğun ilgi gören ilk gösteriminin ardından şimdi de Ankara’lı sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Kalebodur’un mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla desteklediği ‘FORM.AL’ fotoğraf sergisi; Türkiye mimarlık aktörlerini bir araya getirdiği arşiv niteliğindeki portrelerden oluşuyor.

Enis Öncüoğlu, portre fotoğrafa yönelik ilgisini ise şu sözlerle anlatıyor: “Görsel hafıza ve algıda seçicilik mimarlıkla beraber gelişen bir refleks oldu. Son birkaç sene öncesine kadar, sadece kentler, mimari ve seyahatler ile sınırlı fotoğraflar çekiyordum. Çevremdeki insanlar ve duygularını kadrajımda görmek, benim ilgimi daha fazla çekmeye başladı. Özellikle yakın çevrem ve mimar dostlarımı her ortamda fotoğraflayarak geniş bir arşiv oluşturdum.”

Kalebodur’un ev sahipliğinde Ankara Türk Serbest Mimarlar Derneği Mimarlık Merkezi'nde sanatseverleri ağırlayacak ‘FORM.AL’ sergisi, 22 Ekim'e kadar ziyarete açık olacak.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :