Fashion Week Istanbul Ekim Tarihleri Açıklandı

mimarizm.com / 06 Mayıs 2021
12-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Fashion Week Istanbul için başvurular açıldı.

Geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleşen ilk moda haftası ile Türkiye’de ve dünyada ilgi gören Fashion Week Istanbul, 12 - 15 Ekim tarihleri arasında dijital olarak yeniden modaseverlerin karşısında olacak. Başvurular, 5 Mayıs - 14 Haziran tarihleri arasında www.fashionweek.istanbul adresi üzerinden yapılabilecek.

13 - 16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen bu yılki ilk moda haftası, dijitalleşmedeki başarısını ortaya koydu. Türk tasarımcılar ve markalar, www.fashionweek.istanbul adresi üzerinden modanın görsel sanatla buluştuğu 30 kısa filmle dünya podyumuna çıktı.

Koleksiyonların Başarısı Dünya Basınında Yer Aldı

Fashion Week Istanbul başarılı koleksiyon hikayeleri ile, Fashion United, Fashion Network, Fashion Week Daily, Paper, Wonderland, Hero, Vogue ve Retail & Leisure International gibi moda sektörünün nabzını tutan çok sayıda yabancı mecrada geniş yer buldu. Pek çok koleksiyon filminde "sürdürülebilirlik" kavramının ele alındığı moda haftasında, pandemiyle birlikte değişen çizgiler de dikkatleri çekti. Yerel motiflerin ve otantik tasarımların bolca kullanıldığı koleksiyonlar, Türkiye’nin ve İstanbul’un değerlerini ön plana çıkardı. Filmlerde, tarihi Türk hamamı, Pera Palas oteli, Pamukkale travertenleri gibi ilgi çekici mekanlar kullanıldı. Amazon kadınları, ebru sanatı gibi pek çok yerel kültür ögesi de koleksiyonların ve filmlerin ilham kaynağı oldu. 

Tiffany Hsu, Karen Wazen, Jennifer Azoulay, Bettina Looney, Alice Barbier, Chiara Capitani, Courtney Trop ve Monikh Dale gibi dünyaca ünlü influencer’lar, eş zamanlı Fashion Week Istanbul’da sergilenen koleksiyonlarla karşımıza çıktılar.

Bu yıl, global tanıtım projesi kapsamında Vogue Runway, Business of Fashion ve dünyada moda alanında ilk sırada yer alan iletişim şirketi Karla Otto ile iş birliği yapan Moda Haftası’nda uluslararası sosyal medya tanıtım projelerine, özel tanıtım, belgesel ve moda filmlerine imza atıldı.

 

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla düzenlenen FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) tarafından desteklenmekte ve Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ile İstanbul Moda Akademisi (İMA) iş birliğinde yürütülmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :