European Property Awards’tan Imak Ofset Yönetim Ofisi’ne Ödül

mimarizm.com / 13 Ocak 2021
İç mekan tasarımı ve uygulaması EDDA Architecture tarafından gerçekleştirilen Imak Ofset yönetim ofisi, European Property Awards 2020’de "Best Office Interior Turkey" ödülüne layık görüldü.

Çalışan motivasyonunu odak aldığı ofis projeleriyle ön plana çıkan EDDA Architecture, Imak Ofset’in yeni yönetim ofisi binasının tasarım ve uygulamasını üstlendiği iç mekanları ile European Property Awards 2020’de "Best Office Interior Turkey" kategorisinin kazananı oldu. Kazananlar, 11 Aralık’ta online olarak gerçekleştirilen ödül töreninde duyuruldu.

Kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile firmanın kurumsal kimliğini ön plana çıkaran EDDA Architecture, Imak Ofset Yönetim Ofisi’nin iç mekanlarını renkli, dinamik ve işlevsel bir stilde tasarladı. Çekirdekte kurgulanan sosyal alanlar etrafında tasarlanan departmanlar ile çalışanlar için keyifli bir ortam oluşturan İç Mimar Eda Tahmaz, kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile çalışan motivasyonunun en üst noktaya çıkarıldığı bir ofis tasarımı kurguladı.

İşverenin isteği doğrultusunda farklı fonksiyonlar ve departmanların dağılımının üç ayrı kata yayıldığı planda yönetim ofisi girişi, dairesel formda tasarlanarak karşılama ve bekleme alanları şekillendirilmiş. Bu anlayışla tavan, aydınlatma ve mobilyalara da bu organik formlar yansıtılarak mekanın kendi içerisindeki üç boyut etkisi devam ettirilmiş. 1. katta firmanın ürünlerinin yer aldığı showroom ve toplantı odaları, 2. katta dinlenme odaları ve özel banyoları ile beraber yönetici odaları, yönetim kurulu toplantı odası, pazarlama ve satış departmanları ile tüm ofis çalışanlarının kullanımına yönelik kafe ve oturma alanları tasarlanmış.

Kullanıcı isteklerinin de etkili olduğu renk seçimleriyle departmanlar arasında çeşitlilik oluşturulurken, çalışma ekibini yoğun iş temposu içerisinde dinamik tutacak canlı renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile tasarımda dinamik ve modern bir stil yakalanmış. Yönetici odalarında ise kullanılan halı, mermer, doğal ahşap ve metal gibi malzemeler ile yakalanan, daha yalın bir çizgi olmuş. 170 kişilik yemekhane ve açık teras ayrıca masa tenisi ve langırt ile çalışanların sosyalleşip günlük stresini atabilecekleri sosyal alanlar ile beraber 100 kişilik eğitim ve seminer odası ve yurtdışından gelen misafirler için düşünülen süit odalarını 3. katta konumlandıran EDDA Architecture, sunduğu yenilikçi ve yaratıcı çözümler ile geleneksel kalıpların ötesine geçen bir çalışma ortamı sağlıyor.

*

EDDA Architecture Hakkında

Restoratör İç Mimar Eda Tahmaz tarafından İstanbul’da kurulan EDDA Architecture ürün tasarımı, mimari ve iç mimari projeler üzerine çalışan bir tasarım stüdyosudur. Ticaret, konut ve konaklama yapıları başta olmak üzere proje ve danışmanlık alanlarında kazandığı uzmanlık ile yirmi yılı aşkın süredir yaratıcı ve ilham verici tasarımlarının uygulamalarını da yaparak bireysel ve kurumsal işverenlerinin hizmetine sunar. EDDA Architecture, müşteri memnuniyeti ile uzun yıllara dayalı işbirlikleri geliştirmeyi hedeflerken, mimari ve iç mimari tasarım ve uygulama konularında tecrübeli ekibiyle her yeni projede beklentileri etik ve mükemmellik çerçevesinde yerine getirme heyecanı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

EDDA Architecture, ikinci ofisini 2018 yılında Karadağ, Podgoriçe’de faaliyete geçirmiştir.

Eda Tahmaz Hakkında

1991 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Restorasyon Bölümü’nden mezun olan Eda Tahmaz, 1991-1994 yılları arasında katıldığı birçok restorasyon projesi ve uygulama çalışmasının ardından 1994-1998 yılları arasında eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nde devam etmiş, ardından Illinois Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nde eğitimini tamamlamıştır. 1999 yılında ise Chicago’da bulunan Bilim ve Endüstri Müzesi’nde tasarımcı olarak görev aldı. 1999-2008 yılları arasında TE Architects’te kurucu ortak olarak çalışma hayatına devam eden Eda Tahmaz, 2008 yılından beri kurucusu olduğu EDDA Architecture bünyesinde baş tasarımcı olarak görev alıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :