Dönemin ilk Mimarlığa Merhaba Etkinliği YTÜ’deydi

mimarizm.com / 25 Eylül 2019
Öğrencilerin hem konuk mimarların deneyimlerinden faydalandığı hem de mimarlık dergileri ve atölye çalışmaları ile tanıştığı dönemin ilk Mimarlığa Merhaba Etkinliği’nde Ömer Selçuk Baz Yıldız Teknik Üniversitesi'ndeydi.

Binat İletişim&Danışmanlık’ın 2017 yılının Mayıs ayında başlattığı ve bugüne kadar 17 farklı üniversitede gerçekleştirilen “Mimarlığa Merhaba”, 2018 Güz döneminden itibaren VitrA’nın desteğiyle düzenleniyor. Mimarlık, iç mimarlık ve diğer ilgili tasarım disiplinlerinde eğitimine yeni başlayan öğrencileri seminerler, sunumlar, atölye çalışmaları gibi çeşitli etkinlikler aracılığıyla başta basılı ve dijital mimari yayınlar olmak üzere yaz okulları, atölye çalışmaları, öğrenci buluşmaları gibi enformel çalışmalarla tanıştırmayı amaçlayan Mimarlığa Merhaba projesi yeni döneme Yıldız Teknik Üniversitesi ile başladı. 

Dönemin ilk etkinliği 23 Eylül 2019 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çiğdem Polatoğlu, Bölüm Başkan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Gökçe Tuna Taygun ve Doç. Dr. Ceylan İrem Gençer’in ev sahipliğiyle gerçekleşti. 

Etkinlik, Prof. Dr. Çiğdem Polatoğlu’nun açılış konuşmasının ardından Mimarlığa Merhaba projesinin koordinatörlerinden Neslihan İmamoğlu’nun mimarlıkta enformel eğitim çalışmalarından örnekler sunduğu konuşma ile başladı. Ardından Ömer Selçuk Baz, öğrencilik hayatından profesyonel hayatına, eskizlerden inşa edilmiş yapılara öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

Etkinlikte öğrencilere mimarlık kültüründe önemli bir yeri olan BETONART ve Arredamento Mimarlık dergileri ve projeye özel olarak hazırlanan kart, bez çanta eşliğinde hediye edildi. 

Dönemin bir sonraki Mimarlığa Merhaba etkinliği 22 Ekim’de 15:00-17:00 arasında, yeni açılan ve bu yıl ilk öğrencilerini alan İstanbul Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde gerçekleşecek. Öğrenciler, SANALarc’tan Alexis Şanal ve Merve Dokumacı koordinatörlüğünde, İstanbul Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden Zeynep Halu, Seda Kulak, Kübra Bıyuk moderatörlüğüne gerçekleşecek “HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu” atölyesi ile Mimarlığa Merhaba diyecek. 

Mimarlığa Merhaba’nın programı web sitesinden takip edilebilir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :