Design Week Türkiye 2021’den Tilia’ya Ödül

mimarizm.com / 29 Aralık 2021
Kilittaşı Tasarım ekibinden Kunter Şekercioğlu ve Özüm Özkan tarafından tasarlanan ürünleri ile Tilia; Design Week Türkiye 2021’de 4 ödülün birden sahibi oldu.

Design Week Türkiye, düzenlendiği günden beri tüm yaratıcı endüstrileri, yurt içinden ve yurt dışından 200.000’den fazla ziyaretçiyi bir araya getirdi. DWT’21 endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari başta olmak üzere bir dizi alanda panel ve konferanslar, sergiler, atölyeler ve ödül törenleri ile bu yıl 17-18 Aralık’ta Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. 

Kilittaşı Tasarım ekibinden Kunter Şekercioğlu ve Özüm Özkan tarafından tasarlanan ürünleri ile Tilia; Design Week Türkiye 2021’de 4 ödülün birden sahibi oldu. Atra Koltuk ile Üstün Tasarım Ödülü’nü kazanan Tilia; Shell Sandalye Ailesi, Silva Oturma Grubu ve Ivy Masa Ayağı ile de İyi Tasarım Ödülleri’ni aldı.

“İyi bir tasarım aynı zamanda, yenilikçiyse, kullanıcıya yepyeni olanaklar sunuyorsa, üstün bir estetik deneyim yaşatıyorsa, önemli bir sağlık veya güvenlik problemine çözüm buluyorsa, üstün kalite algısı yaratıyorsa, topluma, kültüre veya çevreye katkıda bulunuyorsa diğerlerinden üstündür.” Design Week Türkiye’nin belirlediği bu kriterler çerçevesinde değerlendirilerek Ürün Tasarım kategorisinde Üstün Tasarım Ödülü’ne layık görülen Atra koltuk; German Design Award 2021 Gold (Excellent Product Design Gardening and Outdoor Living), iF Design Award 2020, Plus X Award 2020 Tasarım Ödülü gibi prestijli ödüllere layık görüldü ve “Demokratik Tasarım” olarak nitelendirildi.

Tilia’nın üretim anından itibaren dünyaya ve insana saygılı olma hedefi; çok sevilen Shell Sandalye Ailesi, tüketici ile yeni buluşan Silva Oturma Grubu ve Ivy Masa Ayağı’na İyi Tasarım Ödülü’nü getirdi. DWT’21 İyi Tasarım Ödülü, rakiplerinden farklı, işlevsel, estetik, insan sağlığı ve güvenliğini önemseyen, sürdürülebilir olma özellikleri gösteren ürünlere veriliyor.

 

*

Tilia Hakkında

Hayatın akışı içerisinde gerçekten ihtiyacınız olana odaklanan Tilia, ilk kez 1963 yılında Savaş Plastik olarak faaliyet göstermeye başladı. Başlıca ürün grupları arasında plastik iç & dış mekan mobilyalarının yanı sıra contract mobilyaları da yer alan marka; 2003 senesinden bu yana İstanbul Beylikdüzü’ndeki 15.000 metrekarelik fabrikasında faaliyetlerini sürdürüyor.

Tabiata, insana ve iyi olmaya verdiği önemi işin her alanına yansıtmayı ilke edinen Tilia; güncel tasarım dili ile uyumlu, özgün, ihtiyaçları doğru anlayan kaliteli ve ulaşılabilir mobilyalar üreterek her daim yanınızda olmaya devam ediyor. Gelinen son noktada tasarımı, malzemesi ve ulaşılabilirliği ile üzerine düşünülmüş ürünler ortaya koyan marka; hayat kalitenizi arttırmak için standartların üzerinde işlere imza atıyor.

Dünya standartlarında ürünlerini yaşam alanlarında daha çok görmeyi ve tasarımların herkesin hayatında ihtiyaçlara çözüm olmasını hedefleyen Tilia; üretim gücünü dağıtım ağı ile birleştirerek 60’tan fazla ülkede mutluluk dağıtıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :