Crossroads Adana Altın Koza Film Festivali’nde Finalist

mimarizm.com / 07 Eylül 2022
Gülay Semercioğlu, Seçkin Pirim, Candaş Şişman ve Sinan Logie’nin, Doğu ve Batı kültürlerini harmanladıkları üretim pratiklerine ışık tutan “Crossroads” Adana Altın Koza Film Festivali’nde finale kaldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 – 18  Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin bu yıl ilk kez düzenlenen Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda yer alan filmler açıklandı. 53 filmin başvurduğu yarışmada on film, Altın Koza Ödülleri için jüri karşısına çıkacak.

Finalistler arasında yer alan “Crossroads”, zengin bir kültür mirasına sahip olan ülkemizin topraklarında doğan sanatçılarımızdan Gülay Semercioğlu, Seçkin Pirim, Candaş Şişman ve Sinan Logie’nin Doğu ve Batı kültürünü harmanladıkları üretim pratiklerine ve sanat üsluplarına ışık tutuyor. Her biri farklı disiplinlerde, farklı teknikler kullanarak eser üretiyor olsa da, hepsi ülkemizin kültür tarihini oluşturan katmanlardan ilham alıyor; tıpkı bu ülkede yaşayan ve üreten birçok değerli sanatçı gibi…

29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışma Filmleri:

Bakırköy Underground – Berkay Şatır
Bir Zamanlar Yeşilçam: Abdurrahman Keskiner – Mehmet Güreli
Bu Ben Değilim– Jeyan Kader Gülşen, Zekiye Kaçak
Crossroads – Mahmut Fazıl Coşkun
Herkes Toprağa Gömülür, Ben Suya – Fettullah Çelik
Koudelka: Aynı Nehirden Geçmek – Coşkun Aşar
Köşe Başı Beklerim – Neslihan Kültür
Maffy’s Jazz – Deniz Yüksel Abalıoğlu
Metamazon – Can Adiloğlu
Senin Yıllardır Gerçekleştirmeyi Beklediğin Bir Düş Var – Pınar Fontini

Dört filmin dünya prömiyerini yapacağı yarışmadaki belgeseller Yapımcı ve Yönetmen Sevinç Yeşiltaş, Yapımcı ve Yönetmen Vedat Atasoy ve Yapımcı Derya Tarım’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Ödüller 17 Eylül akşamı düzenlenecek olan törenle sahiplerini bulacak.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :