Contemporary Istanbul’da Sanat Sohbetleri Devam Ediyor

mimarizm.com / 28 Aralık 2020
15. Contemporary Istanbul kapsamında online olarak gerçekleştirilen sanat sohbetlerinin başlığı ‘Kuşaklararası Sanat'.

Selçuk Tümay

Türkiye'nin en önemli sanat fuarı Contemporary İstanbul'un 15'incisi bu yıl sanal platform üzerinden sanatseverlere kapılarını açıyor. Etkinlik, 19 - 20 Aralık’ta yapılacak ön izlemenin ardından 21 Aralık – 6 Ocak tarihleri arasında genel izlemeye açık olacak. Etkinliğin sponsorlarından Pernod Ricard, tüm sanat severleri, House of Brothers’da gerçekleşecek sanat sohbetlerini izlemeye davet ediyor.

CI Art Talks at House of Brothers başlıyor

Virtual CI kapsamında Pernod Ricard Türkiye sponsorluğunda sanat sohbetleri gerçekleşiyor. PRT Galeri alanı içerisinde yayınlanacak olan söyleşiler aynı zamanda Brothers1801 Youtube hesabından da izlenebilecek. ‘Kuşaklararası Sanat’ başlığı altında konuşmacılar, “sanat”, “alım” ve “paylaşım” algısının yıllar içerisindeki değişimini dinleyicilere aktaracak. Online olarak takip edilebilecek söyleşilerin konuşmacıları; Emirhan Elkorek & Fuat Pamukçu, Selman Bilal & Esk Reyn, Burcu Dimili & Kerem Kanık, Huo Rf & Duygu Demir, Örge Tulga & Defne Tulga ve değerli sanatçı Seçkim Pirim olacak.

Kendi koleksiyonumuzu oluşturmaya başladık

Pernod Ricard Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay: “İçerisinden geçmekte olduğumuz hassas dönemde sanatın bizlere en büyük motivasyon kaynağı olacağını düşünüyorum bu anlamda Contemporary İstanbul, hepimizin heyecanla beklediği Türkiye'nin en önemli sanat fuarı. Pernod Ricard ailesi olarak bu değerli sanat organizasyonunda ikinci kez sponsor olarak yer alıyoruz. Bu yıl her zamankinden farklı olarak etkinlik öncelikle sanal platform üzerinden sanat severlerle buluşacak. Önemli sanatçılar ve koleksiyonerlerle “CI Art Talks” adı altında sanat sohbetleri gerçekleştiriyoruz. Keyifli anlara tanıklık edeceğimiz söyleşi serimize tüm sanat severleri bekliyoruz. Pernod Ricard olarak her daim sanat ve sanatçıya destek vermeye çalışıyoruz, bu anlamda kendi koleksiyonumuzu oluşturmaya başladık yıllar içerisinde aldığımız eserler genel müdürlüğümüzde sergilenecek.”

CI Art Talks at House of Brothers söyleşi konuları:

Örge Tulga & Defne Tulga / 29 Aralık 2020: Bu bölümde bir anne kızın sanat alımı üzerine sohbetine şahitlik edilecek. Yeni nesil koleksiyonculuk, risk alarak ve alışkanlıkların dışına çıkarak nasıl şekillenir? Bu şekillenme sürecinde kemikleşmiş bir koleksiyonun alışkanlıklarından ve sağlamlığından nasıl beslenir? Yıllar süren bir koleksiyonculuk serüveni, bu şekillenmeden esinlenebilir mi? Deneyimli bir koleksiyoner de risk alabilir mi? Gibi sorulara yanıt aranacak.

Seçkim Pirim / 29 Aralık 2020: Kuşaklararası sanat algısının değişimini bir sanatçının gözünden deneyimlenecek. Yıllar içerisinde eser üretim sürecinde malzemenin ve kurgunun nasıl bir noktaya evrildiği, teknoloji ve pandemi ile hayatımıza giren çevrimiçi platformların önemi konuşulacak. Aynı zamanda farklı jenerasyondan koleksiyonerlerin koleksiyonlarına dahil olma süreçlerini de ele alınacak.

Virtual Contemporary Istanbul’da 11 ülkeden, 37 galeri, 550 sanatçı ve 1500 eser ve 13 inisiyatif yer alacak; 17 gün boyunca gezilebilecek virtual.contemporaryistanbul.com ücretsiz olacak. Contemporary Istanbul, tüm dünyada oluşan olumsuz şartlardan dolayı fiziki edisyonunu 27 Nisan-2 Mayıs tarihlerinde yapacak.

CI Art Talks içerikleri için brothers1801 ve pernodricardtr Instagram hesapları takip edilebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :