Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı

mimarizm.com / 02 Aralık 2020
İstanbul Modern'in "Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı" 4 Nisan 2021'e kadar çevrimiçi olarak, hafta sonları düzenleniyor.

Kendini Bir Sanatçı Gibi Anlat

İstanbul Modern, hafta sonları Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı düzenliyor. Bu çevrimiçi programa Türkiye’nin her yerinden katılan çocuklar, müze uzmanları ile buluşup, modern ve çağdaş sanat konularında bilgi ediniyor, tartışıyor ve sanatsal üretimler gerçekleştiriyor.

Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı, İstanbul Modern Sanat Müzesi Koleksiyonu’nda yer alan yapıtlar üzerinden, sanat tarihinden örneklere değinerek sanat akımlarını, teknikleri, üretim biçimlerini ve günümüz sanat çalışmalarını konu alıyor. Farklı yaş grupları için düzenlenen program kavramların keşfedilmesi, sanat tarihindeki gelişmelere kısaca değinilmesi, çağımızın sanatsal üretimlerinden örneklerin değerlendirilmesi, müze koleksiyonundan bazı sanat çalışmalarının incelenmesi ve son olarak sanat uygulamasından oluşan etkinlikleri içeriyor.

Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı, sanatsal üretimlerde ele alınan konulardan ve çağdaş sanata dair farklı yaklaşımlardan ilham alan toplam sekiz farklı atölyeden oluşuyor. Katılımcı çocuklar bu atölye başlıklarından birini ya da dilediklerini seçerek kayıt yaptırabiliyor. İstanbul Modern, programda yer alan sekiz farklı atölyenin tamamına katılanlara Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı Katılım Belgesi veriyor.

Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı’na katılımlar kontenjanla sınırlıdır. Atölye çalışmaları video konferans sistemi aracılığı ile canlı olarak gerçekleştirilir.

4 Nisan 2021'e kadar düzenlenecek atölye programları için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :