Charles ve Ray Eames'in Ömürlük Çalışmaları Barbican Sanat Galerisi'nde

mimarizm.com / 22 Ekim 2015

 

Londra'daki Barbican Sanat Galerisi, uzun süredir beklenen 'The World of Charles and Ray Eames' retrospektif sergisine ev sahipliği yapıyor. Küratörlüğünü Catherine Ince'in üstlendiği sergi 6a Architects tarafından tasarlanmış.

 

 

 

 

 

 

Sergi, Charles ve Ray Eames'in hayatları boyunca ürettikleri işlerini ve 40 yıldan uzun bir süredir aktif durumda olan bir 'laboratuvar' olarak Eames Office'in ürettiklerini ortaya koyuyor. Eames Office'in çalışmaları ise, Charles ve Ray Eames'in, ortaklarının ve çalışanlarının, mimari, mobilya, grafik tasarım, ürün tasarımından resim, çizim, film, heykel, fotoğraf ve çeşitli medyalardan oluşan enstalasyonlarına, sergilerine kadar uzanan genişlikte yenilikçi ve etkileyici işlerinden oluşuyor.

 

 

 

 

 

 

Yaklaşık 380 işin bulunduğu sergi, Eames çiftinin çalışmalarının yeniden incelenmesi ve yorumlanmasının yanı sıra savaş sonrası modernizm mirasının da değerlendirilmesine de imkan veriyor.

 

 

 

 

Sergi, bağlamsal materyaller kullanarak, mesleki ve kişisel arşivlerinden zengin bir seçki sunarken Buckminster Fuller, Alexander Girard, Sister Corita Kent, George Nelson, Isamu Noguchi, Eero Saarinen, Saul Steinberg ve Billy Wilder ile kurdukları işbirliklerini de öne çıkarıyor.

 

 

 

 

 

 

Sergi, 14 Şubat 2016'ya kadar Londra'da Barbican Sanat Galerisi'nde görülebilir.

 

 

 

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :