Calling’20 Söyleşilerinde Bu Hafta

mimarizm.com / 28 Nisan 2020
Mimarizm ve Anylab işbirliği ile yayına başlayan Calling’20’nin bu haftaki konukları 28 Nisan’da Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Güner ve 1 Mayıs’ta Mamou-Mani direktörü Mimar Arthur Mamou-Mani olacak.

Küresel Covid-19 salgını sürecinde içinde bulunduğumuz bu dönemin kaydını almak, bu kaydı alırken farklı perspektiflerden ilham almak, başta Türkiye ve İngiltere olmak üzere farklı coğrafyalardan tasarımcıların ve mimarların dünyaya, doğaya, yaşama bakış açıları ve üretim yapma biçimleri üzerinden bir etkileşim ortamı yaratmayı hedefleyen Calling’20 söyleşileri bu hafta gerçekleşecek iki canlı yayınla devam ediyor.

Anylab kurucusu Nurgül Yardım moderatörlüğünde yayınlanacak etkinliklerin ilki 28 Nisan Salı saat 18:30’da “Bir Eylem Olarak Mimarlık Eğitimi” başlığı ile Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden Prof. Dr. Deniz Güner’in katılımı ile gerçekleşecek. 

1 Mayıs Cuma günü ise, Mamou-Mani direktörü Mimar Arthur Mamou-Mani, “The Poweer of Making” başlığı altında saat 18:30’da Calling’20 söyleşilerinin konuğu olacak. Söyleşi İngilizce olarak yayınlanacaktır.

Calling’20 kapsamında mimarizm.com Youtube kanalı üzerinde düzenlenen tüm buluşmalarda izleyicilerin sorularına yer verilerek etkileşimli bir tartışma ortamı oluşturuluyor. Tüm buluşmaların video kayıtları yine aynı kanal üzerinde tüm izleyicilerin erişimine her zaman açık olacak. 

28 Nisan Deniz Güner katılımı ile gerçekleşecek etkinliği www.mimarizm.com/calling5, 1 Mayıs Arthur Mamou-Mani katılımı ile gerçekleşecek etkinliği ise www.mimarizm.com/calling6 adresi üzerinden kayıt olmaksızın canlı olarak izleyebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :