Bülent Tanju'nun Abdullah Gül Üniversitesi'nden İstifası İstendi

mimarizm.com / 13 Ocak 2016
Abdullah Gül Üniversitesi, Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi'nin hazırladığı bildiride imzası bulunduğu gerekçesiyle Prof. Dr. Bülent Tanju'nun istifasını istedi.

Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi'nin yayınladığı barış bildirisinden sonra YÖK 'bildiriyi imzalayanlar hakkında gereği yapılacaktır' açıklamasını yapmıştı. Abdullah Gül Üniversitesi de bu açıklamaya dayanarak Prof. Dr. Bülent Tanju'nun istifasını istedi ve 'YÖK tarafından verilecek talimatlar doğrultusunda, hakkında işlem yapılacaktır' diye duyurdu.

'Bu suça ortak olmayacağız' diyen 1100'ün üstünde akademisyenin imzaladığı Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi tarafından hazırlanan bildiride;

"Devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddete hemen şimdi son vermesini talep ediyor, bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak sessiz kalıp bu katliamın suç ortağı olmayacağımızı beyan ediyor, bu talebimiz yerine gelene kadar siyasi partiler, meclis ve uluslararası kamuoyu nezdinde temaslarımızı durmaksızın sürdüreceğimizi taahhüt ediyoruz."  deniliyor.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :