Biyofilik Ofis Tasarımı

Deniz Tekten, Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencisi / 14 Ocak 2020
Doğayı iç mekana taşıyan, çalışanların verimliliğini ve refahını artırmayı hedefleyen Biyofilik Tasarım odaklı bir yaklaşımla tasarlanan IT’S Informov şirketinin yeni ofisi tamamlandı.

Fotoğraflar: Alexandre Oliveira - Jafo Fotografia

Kurumsal sektöre yönelik çalışan mimarlık, mühendislik ve tasarım şirketi IT’S Informov, geçen sene açılışını yaptığı São Paulo'daki merkez ofislerine yeni bir alan ekleyerek 2.000 metrekarelik ofislerini genişletti. Yeni ofisin diğer ofislerinden farkı ise, doğayı iç mekana taşıyan, çalışanların verimliliğini ve refahını artırmayı hedefleyen Biyofilik Tasarım oldu.

IT’S in CEO'su Marcelo Breda, piyasadaki yeni trendleri takip ettiklerini, ofislerinin en yeni mimari ve tasarım konseptlerine sahip bir showroom olması gerektiğini söylüyor. Şirket Brezilya'da 27 yılı aşkın süredir çalışıyor. Biyofilik tasarımda, çalışanlar arasındaki etkileşimi teşvik eden ve ekibin konforuna katkıda bulunan bir ortam oluşturmak için aydınlatma, havalandırma, dokular, renkler ve şekiller gibi öğeler kullanılmış.

Ofisin birlikte çalıştığı Interface'in yaptığı bir araştırmaya göre; doğa ile entegrasyonun sağlandığı alanlarda çalışan kişilerin refah seviyelerinde %15'lik bir artış görülürken, %6 oranında daha üretken ve %15 daha yaratıcı olduğu belirlenmiş.

 

Haber arcdailyden çevrilerek derlenmiştir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :