BIG'in Serpentine Pavyonu Açılan Bir Duvar Olacak

Gizem Şahin / 24 Şubat 2016
Bu yılın Serpentine Pavyonu'nu tasarlayacak olan Bjarke Ingels Group (BIG), pavyonun tasarımına dair ilk görselleri paylaştı.

BIG'in önerisi 'unzipped wall' lineer bir çizgiyi üç boyutlu bir mekana dönüştürüyor. Gündüz kafe olarak hizmet verecek olan mekan, geceleri ise müzisyenlerin, yazarların ve farklı sanatçıların etkinliklerini ağırlayan bir yer olacak.

Pavyonun strüktürü konsept olarak karşıtlıklar üzerine kuruluyor. Strüktürün formu akıcı olduğu kadar sert, modüler ancak heykelsi ve hem opak hem de geçirgen olarak algılanabiliyor.

Fiberglas çerçeveler birbiri üzerinde konumlanarak heykelsi formu oluşturuyor. Kuzey-güney yönlerinden bir dikdörtgen olarak algılanan 'duvar', doğu-batı aksında 'açılma' hissini verecek şekilde yukarıdan aşağıya doğru genişleyerek içeride mağara benzeri bir mekan oluşturuyor.

Serpentine Galerisi'nin direktörü Julia Peyton-Jones ve yardımcı direktörü Hans Ulrich Obrist Unzipped Wall'unHyde Park'tan ve Kensington Bahçeleri'nden ziyaretçileri kendilerine çekecek fevkalede zarif strüktüre sahip çok amaçlı bir pavyon önerisi olduğunu dile getiriyorlar.

Bu haber designboom'dan derlenmiştir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :