Bedri Rahmi Eyüboğlu: Sonsuz Yankı

mimarizm.com / 27 Mart 2024
Dirimart Dolapdere ve Dirimart Pera’da üç ayrı mekânda izleyiciyle buluşan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun Sonsuz Yankı başlıklı sergisi ile aynı ismi taşıyan kitap yayımlandı.

Eser Hakkında

Bu monografi, 27 Aralık 2023 – 4 Şubat 2024 tarihleri arasında Dirimart Dolapdere’de ve Dirimart Pera’da üç ayrı mekânda izleyiciyle buluşan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun Sonsuz Yankı başlıklı sergisine istinaden yayımlandı. Sanatçının bilinen eserlerinin yanı sıra daha önce gün yüzüne çıkmamış eserlerini bir araya getirerek Eyüboğlu’nun sanatsal pratiğinin kapsamlı bir incelemesine dönüşen ve Türkçe- İngilizce çiftdilli yayımlanan kitap Ömer Faruk Şerifoğlu, Burcu Pelvanoğlu ve Emre Zeytinoğlu’nun yazılarıyla zenginleşerek Nazlı Erdemirel’in eser fotoğraflarıyla ve Ali Emre Doğramacı’nın tasarımıyla okuyucuyla buluşuyor.

Tutkulu bir sanatçı, coşku dolu bir şair ve vizyoner bir sanat eğitimcisi olan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun eşsiz sanatsal yolculuğunu kapsamlı bir şekilde ele alan bu monografi, Eyüboğlu’nun güçlü sanatçı, şair ve eğitimci kişiliğinin samimi bir ifadesini sunuyor. Kitabın daha önce gün yüzüne çıkmamış olan eserleri ve arşiv malzemelerini iç içe geçiren anlatısı, Eyüboğlu’nun sanatındaki evrimin geniş kapsamlı bir incelemesine dönüşüyor. Sanata adanmış bir yaşama saygı duruşu niteliği taşıyan kitap, Eyüboğlu’nun eserlerinin kalıcı etkilerini kayda geçirdiği gibi, onun eşsiz dehasının vesikasını ortaya çıkaran ortak çalışma ruhunu da kutluyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :