BAU ve ETSAB Mimarlık Fakülteleri Kış Çalıştayı'nda Buluştu

mimarizm.com / 10 Şubat 2016
Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, bu yıl 6.'sını düzenleyeceği İspanya Yaz Programı’nın ön çalışması olarak, ETSAB Mimarlık Fakültesi işbirliğinde “Urban Neighborhood” temalı bir kış çalıştayı düzenledi.  

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi yurtdışı bağlantılarını güçlendirmeye devam ediyor. Bu yaz beşincisi gerçekleştirilecek olan İspanya Yaz Programı’nın ön çalışması olarak, BAU Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Universitat Politecnica de Catalonia (UPC)'ye bağlı Escola Tecnica Superior d’Arquitectura de Barcelona (ETSAB) Mimarlık Fakültesi işbirliğinde bir kış çalıştayı düzenledi.  

BAU Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden Ümran Topçu koordinatörlüğünde, UPC ETSAB’dan Judit Taberna ve Renata Gomes’in katılımıyla 25-29 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen “Urban Neighborhood” temalı çalıştayda, İstanbul’un kentsel sorunları son yıllarda yaşanan hızlı dönüşüm bağlamında irdelendi. Kent turları, müze ziyareti ve mimarlık ofisi gezileriyle zenginleşen çalıştay, 29 Ocak’taki jüri sunumları ve sergi ile sonlandı. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :