Banyo Dolabı Almadan Önce Bunlara Dikkat!

Advertorial / 21 Eylül 2022
VitrA, dekorasyonun önemli bir parçası olarak değerlendirdiği banyo dolaplarında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda önerilerde bulunuyor.

Plural Küçük Masa

Banyonuzun daha düzenli görünmesi ve bazı eşyaların doğru şekilde muhafaza edilmesi için banyo dolabı kullanmanız gerekiyor. Artık banyo dolabı modelleri dekorasyonun da önemli bir parçası olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle seçim yaparken birkaç unsurdan daha fazlasını göz önünde bulundurmak gerekir. Eğer yakın zamanda banyo dolabı almayı düşünüyorsanız nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda önerilerimize hemen göz atın. 

Banyo Ölçülerine Uygunluk 

Öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken husus, seçtiğiniz banyo dolabının banyo ölçülerine uygun olmasıdır. Küçük bir banyoda geniş bir banyo dolabı kullanmak, alanı verimli kullanmanın önüne geçer. Bu nedenle tercihinizi mutlaka banyonuzun ölçülerine uygun olarak tasarlanan dolaplardan yana yapmalısınız. 

Eğer banyonuz küçükse ve fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa bu durumda yüksek ve ince bir forma sahip olan banyo dolaplarını tercih edebilirsiniz. Yatay formda olan dolaplar genellikle geniş banyolar için ideal bir seçim oluyor. Önemli olan banyo dolabının ölçüleriyle birlikte ne kadar depolama alanı sunduğudur. Yani tasarımı da en az ölçüler kadar önemli bir detay olarak değerlendirilmelidir. 

Neme ve Suya Dayanıklılık

Seçtiğiniz banyo dolabının hangi malzemeler kullanılarak üretildiğini mutlaka bilmelisiniz. Bu malzemeler neme ve suya dayanıklı olmalıdır. Çünkü banyolar evlerde nem oranının en yüksek olduğu alanlardır. Bu nedenle kullanılan malzemelerin ve özellikle de banyo dolaplarının neme dayanıklı olması son derece önemli! Bu dolapların ıslanma riskini de göz ardı etmemek gerekiyor. 

Islanması durumunda kabaran ve deforme olan banyo dolaplarını satın almanız durumunda bu ürünleri uzun süre kullanmanız mümkün olmaz. Kısa bir süre sonrasında yeniden banyo dolabı satın almak ve bunun için de yeniden bir bütçe ayırmanız gerekir. Eğer böyle bir durum yaşamak istemiyorsanız neme ve suya dayanıklı materyallerden üretilen bir banyo dolabını seçmelisiniz. 

Valarte Üst Dolap

Yüksek Kalite

Tüm mobilyalarda kalite en çok üzerinde durulması gereken hususların başında geliyor. Kalitesi düşük olan banyo dolaplarında çok kısa bir süre içerisinde deformasyonlar başlar. Ayrıca kullanımı sırasında da çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Gerek menteşeleri gerekse işçilik kalitesi gibi detaylarla ilgili yaşanan bu sorunlar banyo dolaplarının kullanım konforunu olumsuz yönde etkiliyor. 

Dolayısıyla tercih yaparken asla ödün vermemeniz gereken kriterlerden biri de kalite olmalıdır. Hem üretimde kullanılan malzemelerin hem de işçiliğin mutlaka belirli bir kalitenin üzerinde olmasına dikkat edin. Bu sayede seçtiğiniz banyo dolabı uzun ve problemsiz kullanım ömrü beklentisini de fazlasıyla karşılayacaktır. 

Renk Seçimi 

Artık banyo dolapları renk bakımından da çok daha geniş bir skala sunuyor. Tek bir rengin hakim olduğu dolaplara alternatif olarak iki rengin bir arada kullanıldığı modeller de tasarlanıyor. Ancak sadece zevklerinize uygun renklere yönelmeniz durumunda hata yapabilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen renkler açık tonlar oluyor. Beyaz, krem, bej tonları banyoların daha ferah ve daha geni görünmesine de yardımcı oluyor. 

Bu nedenle en çok tercih edilen tonların açık renkler olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Eğer geniş bir banyoya sahipseniz, banyonuz yeterinde ışık alıyorsa bu durumda koyu renk seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Fayans rengini ve uyguladığınız banyo dekorasyonunda hakim olan renkleri de dikkate almanız gerektiğini unutmayın. Bu durumda en doğru renge yönelebilir ve banyonuzda muhteşem bir atmosferin ortaya çıkmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. 

solda: Frame Boy Dolabı, sağda: Valarte Neo Boy Dolabı

Ayaklı Banyo Dolapları 

Banyo dolaplarının ayaklı olması da sanılandan daha fazla önem taşıyor. Çünkü ayaklı olan banyo dolapları zemin ile dolabın temas etmesini engelliyor. Böylelikle zemindeki nemden ve sudan banyo dolaplarının etkilenmesinin önüne geçilebiliyor. Ayrıca ayaklı banyo dolapları, dolap altının daha kolay temizlenmesini sağlıyor olmasıyla da en doğru seçim olabilir. Altının temizlenmesi için her defasında dolabı çekmek zorunda kalmayacaksınız. Yüksek ayaklı dolaplar ya da daha kısa ayaklı olarak banyo dolapların arasından rahatlıkla seçim yapabilirsiniz. 

Uygun Fiyat

Son olarak yüksek kalitede ve düşük fiyat sunan bir banyo dolabını seçmeye özen göstermenizi öneririz. Bu ürünleri VitrA internet sitesinde inceleyebilirsiniz. Çok sayıda farklı modeli bir arada sunan sitede fiyatlar yıl boyunca makul düzeyde tutuluyor. Böylelikle her bütçeye uygun banyo dolapları arasından seçim yapılabiliyor, bütçe dostu bir alışveriş yapılması mümkün olabiliyor. VitrA internet sitesinde banyo dolaplarıyla uyumlu olan çok sayıda farklı aksesuar modelini de görebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :