Autodesk Dijital Tasarım Kampı’nda Drone Tasarımları Yarıştı

mimarizm.com / 26 Ocak 2016
Autodesk ve Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (ENTA)'nın öğrencilere yönelik düzenlediği “Autodesk Dijital Tasarım Kampı” kapsamında gerçekleştirilen tasarım yarışmasının sonuçları belli oldu. Bahçeşehir Üniversitesi’nden Almila Ek, Marmara Üniversitesi’nden Onur Argun ve Kadir Has Üniversitesi’nden Uğurcan Akın’dan oluşan ekip, “Arama ve Kurtarma Amaçlı Drone” modeli ile birincilik ödülünü kazandı.

19-20 Aralık 2015 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde İstanbul’daki tüm endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerine açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen Autodesk Dijital Tasarım Kampı’na 14 farklı üniversiteden 42 öğrenci katıldı.

Etkinliğin ilk gününde Autodesk’in yeni nesil 3D tasarım, imalat ve mühendislik aracı Fusion 360 üzerine uygulamalı bir eğitim alan öğrenciler, ikinci gün düzenlenen tasarım yarışması ile yeni nesil 3D tasarım teknolojilerini deneyimleyerek öğrenme fırsatı buldular. Üç boyutlu insansız hava aracı (drone) tasarımlarının rekabet ettiği yarışmada dereceye giren ekipler şöyle sıralanıyor: 

Birincilik Ödülü
Almila Ek - Bahçeşehir Üniversitesi 
Onur Argun - Marmara Üniversitesi 
Uğurcan Akın - Kadir Has Üniversitesi

İkincilik Ödülü
Serra Özçelik - Marmara Üniversitesi 
Ayça Akyıldız - Marmara Üniversitesi 
Onur Çavdar - Marmara Üniversitesi 
Tina Paknahad - Marmara Üniversitesi

Üçüncülük Ödülü
Melike Uyanık - Doğuş Üniversitesi 
Taylan Soytemiz - Kadir Has Üniversitesi 
Ahmet İbrahim Polat - Melikşah Üniversitesi

Mansiyon
Yunus Babur - Aydın Üniversitesi 
Can Fırat - Aydın Üniversitesi 
Can Mert Kösele – Işık Üniversitesi

Profesyonel tasarım araçları öğrencilere ve okullara ücretsiz 

Yarışmada dereceye giren ekipler toplam 3.150 TL değerinde maddi ödül kazanırken, etkinliği tamamlayan katılımcılar ayrıca Autodesk tarafından uluslararası geçerliliği bulunan katılım sertifikası aldılar.

Autodesk, diğer tüm profesyonel tasarım araçları gibi, Autodesk Fusion 360’ı da öğrencilere, öğretmenlere ve eğitim kurumlarına ücretsiz sunuyor. Fusion 360 ve diğer 3D tasarım araçlarına yönelik Türkçe öğrenme içeriklerine, Autodesk Türkiye eğitim ve öğrenme portalından ücretsiz olarak erişilebiliyor. 

İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :