Apartman.press 2021 Masa Takvimi Çıktı

mimarizm.com / 10 Aralık 2020
Apartman.press'in satışa sunduğu 2021 masa takviminin her ayı için Ankara kent belleğinde yer etmiş bir apartman seçilmiş.

Apartman.press bu yıl içinde, şehrin katmanlarına temas eden sanat ve tasarım odaklı deneyler yapan, özel ve sınırlı sayıda ürünler çıkaran Kovan.lab bünyesinde kurulan bir baskı ve yayınevi. Modern mimarlık ve kent dokusuna odaklı, mimari illüstrasyon ağırlıklı ürünler ve yayınlar yapmayı hedefliyor. Konu edilen yapıların ve mekanların hikayelerini de sunarak aslında mimarlık tarihi anlatısına da bir alternatif yaratmayı amaçlıyor. Elbette ilk olarak kurulduğu şehir olan Ankara’ya dair ürünler veriyor. Cinnah 19 illüstrasyonları ile başlayan bu anlatı, Onur Kutluoğlu ve Umut Şumnu’nun hazırladığı, Ankara Sergi Evi’nin Opera Binası’na dönüşümü ve Şevki Balmumcu’nun hayatını konu alan Opera’nın Hayaleti isimli grafik roman ile devam edecek.

Bu günlerde ise 12 apartmanın illüstrasyonları ve kısa hikayelerinden oluşan 2021 masa takviminin hazırlıkları tamamlandı ve satışa çıktı.

Takvimin her ayı için Ankara kent belleğinde yer etmiş bir apartman seçildi. Ankara sivil mimarlığıyla ilgili çalışmalar yapan sekiz çizer buluştu ve yapıların mevsimler ile uyumlu illüstrasyonlarını yaptılar. Yapılar ile ilgili metinleri Cem Dedekargınoğlu hazırladı ve takvim sayfalarının arka yüzlerinde yerlerini aldı. Takvimin grafik tasarımını ise Sena Çelebi yaptı.

Çizerler ve Yapılar

Ocak - Bay Mehmet Ali Sönmez Apartmanı - Oğuzhan Dağdelen

Şubat - Büklüm 18 Apartmanı - Onur Kutluoğlu

Mart - Cinnah 19 Apartmanı - Onur Kutluoğlu

Nisan - Çankaya 32 - Dilara Özlü

Mayıs - 14 Mayıs Evleri - Rüya İğit

Haziran - 96’lar Apartmanı - Nermin Öz

Temmuz - Gemi Ev (Özkanlar Evi) - Rüya İğit

Ağustos - Teras Ev - Deniz Yıldırım

Eylül - Maliye Evleri - Nermin Öz

Ekim - Erzurumlu Nafiz Bey Apartmanı - Bilal Uğur Liman

Kasım - Umurbey 7 Evi - Dilara Özlü

Aralık - Güneş Apartmanı - Oğuzhan Dağdelen

Apartman.press ürünlerine ulaşmak için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :