AcarBlu'da DOME+Partners ve Brigitte Weber İşbirliği

mimarizm.com / 11 Şubat 2016
Acarlar Şirketler Topluluğu, Acarkent’ten sonra Beykoz’da yeni bir projeye daha imza atıyor. DOME+Partners imzalı AcarBlue Rezidans'ın iç mekan düzenlemelerini ise ünlü mimar Brigitte Weber üstleniyor.

Acarlar Şirketler Topluluğu’nun yeni projesi AcarBlu Rezidans, DOME+Partners imzalı olacak. Projede anahtar teslim tarihi 2016 yılının Ağustos ayı olarak planlanıyor. 

117 metrelik iki kulede yer alan 240 daireden meydana gelen AcarBlu Rezidans, 1+1, 2+1, 3+1, 3,5+1, 4,5+1 ve 2.100 m²’lik penthouse seçenekleriyle satışa sunuluyor. Herkesin kendi tarzına uyum sağlayacak kat planlarının tasarlandığı projenin iç dekorasyonunu ünlü içmimar Brigitte Weber’in kendi adını taşıyan mimarlık ofisi üstleniyor.

Ferhan İstanbullu'nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen basın toplantısında Brigitte Weber "Acarblu'da yer alan dairelerin iç mekan tasarımında modern ve şehirli bir yaklaşım benimsedik" diyerek modern yapının metropol yaşamının gerektirdiği her türlü lüks ve konfora sahip olduğunu da sözlerine ekliyor. 1. Kattan penthouse’a kadar kesintisiz manzaraya sahip dairelerin her birinde bulunan özel teraslar, projenin önemli  özelliklerinden birini oluşturuyor.

Brigitte Weber

AcarBlu’da yaşayanlara özel sinema salonu, restoranlar, masaj odaları, toplantı ve oturma köşeleri gibi sosyal imkanların yanı sıra 10.000 m2’lik bir araziye yayılan açık hava alanları bulunuyor. 

Yeşil bina kriterlerine uygun olarak tasarlanan AcarBlu, dünyanın önemli sürdürülebilirlik sertifikaları arasından yer alan “LEED Gold Serfikası” adayı.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :