4. İstanbul Tasarım Bienali, Yolculuğunu Avrupa’da Sürdürüyor

mimarizm.com / 14 Mart 2019
Jan Boelen’ın Nadine Botha ve Vera Sacchetti’yle birlikte küratörlüğünü üstlendiği Okullar Okulu başlıklı 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde sergilenen 90’ın üzerinde katılımcının projesi, önümüzdeki aylarda Fransa ve Belçika’da sergilenecek. 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından VitrA sponsorluğunda 2018 yılının sonbaharında düzenlenen ve açık kaldığı altı hafta boyunca 200.000’in üzerinde kişi tarafından ziyaret edilen 4. İstanbul Tasarım Bienali’nden özel bir seçki İstanbul’un ardından Fransa ve Belçika’da sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Jan Boelen’ın Nadine Botha ve Vera Sacchetti’yle birlikte küratörlüğünü üstlendiği Okullar Okulu başlıklı bienalde sergilenen 90’ın üzerinde katılımcının projesi önümüzdeki aylarda Fransa ve Belçika’da sergilenecek. 

2-26 Mayıs tarihlerinde Fransa’nın Arles kentindeki Luma Arles’da, 28 Haziran-29 Eylül tarihlerinde Belçika’da Genk’te bulunan Yaratıcılık Merkezi C-mine’da yer alacak sergilerin tasarımı ise, 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde de aynı görevi yürüten Aslı Çiçek’e emanet.

4. İstanbul Tasarım Bienali’nin ardından Fransa ve Belçika’da projeleri sergilenecek 90 katılımcı arasında Türkiye’den Aslı Çiçek, Can Altay, Cansu Cürgen ve Avşar Gürpınar, Ebru Kurbak, Gökhan Mura, Kerim Bayer, Nur Horsanalı, Pınar Yoldaş, Güher Gürcan, Gamze Gündüz, Tangör Tan ve SO? (Sevince Bayrak, Oral Göktaş) yer alıyor. 

Peter Zin; Flag Cloud World Rain. Foto: Kayhan Kaygusuz

Cansu Cürgen, Avşar Gürpınar; Ambigious Standarts Institute. Foto: Kayhan Kaygusuz

İstanbul Tasarım Bienali’nin İlk Durağı Luma Arles 

Tasarımı bir öğrenme, öğrenmeyi de bir tasarım biçimi olarak ele alan Okullar Okulu’nun ilk durağı, Fransa’nın Arles kenti olacak. 4. İstanbul Tasarım Bienali küratörü Jan Boelen’in sanat direktörü olarak görev yaptığı Atelier Luma’yı bünyesinde barındıran Luma Arles, farklı türde etkinliklerin gerçekleştirileceği yoğun bir program sunan Luma Günleri #3’ün misafir programı kapsamında sergiye ev sahipliği yapacak. Okullar Okulu, 2-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında Luma Arles’da ziyaret edilebilecek.

Okullar Okulu sergisinde yer alacak kişi ve topluluklara buradan erişebilirsiniz.

Yaz Aylarında Rota Belçika

Okullar Okulu’nun Avrupa turnesinin ikinci ayağı, Jan Boelen’in sanat direktörlüğünü yürüttüğü bir diğer kurum olan Z33 – Güncel Sanat Evi’nin işbirliğiyle gerçekleşecek. Sergi, 28 Haziran-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Belçika’nın Genk kentinde bulunan yaratıcılık merkezi C-mine’da yer alacak. Ils Huygens’in ortak küratörü olduğu Zaman Okulu sergisine ise Z33 ev sahipliği yapacak. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :