23 Nisan'ın 100. Yılında #EvdeBilim Seferberliği

mimarizm.com / 17 Nisan 2020
Young Guru Academy (YGA), yürüttüğü Bilim Seferberliği projesiyle bugüne kadar dezavantajlı okullardaki çocuklara son teknolojiyi öğrenebilecekleri bilim setleri gönderiyordu. Şimdi de, Covid 19 sebebiyle...

"COVID-19 sebebiyle bizler evlerimizde işimize, eğitimimize devam edebiliyoruz. Kalan zamanda kaçırdığımız dizileri izliyor, başucumuzda biriken kitapları okuyoruz. Ya da online derslerle yeni şeyler öğreniyoruz. O kadar çok kaynak var ki, hangisine vakit ayıracağımızı şaşırıyor, acaba bir şeyler kaçırıyor muyum korkusu bile yaşıyoruz!

Peki bilime meraklı, hayaller kuran bir çocuk olsaydınız ve ne internet ne de hayallerinizi projelendirebileceğiniz malzeme olmadan eve kapanmış olsaydınız. Zaman nasıl geçerdi? Milyonlarca çocuğun evde interneti yok ve Covid 19 sürecinde bu çocuklar daha da dezavantajlı hale geldi. 

YGA Bilim Seferberliği projesi kapsamında bugüne kadar 768 köy okuluna bilim seti gönderildi. Çocuklar bu setlerle erken yaşta bilim odaklı düşünerek, çevrelerinde gördükleri sorunları çözüm ürettiler, ürettikçe de merak duyguları ve özgüvenleri arttı. 

YGA, şimdi de dezavantajlı öğrenciler için, içerisinde kendi başlarına takip edebilecekleri özel bir müfredat olan bilim setlerini hazırladı. Desteklerinizle, internet erişimi olmayan çocuklar da bilime erişsin diye Bilim Seferberliği’ni evlerde kesintisiz sürdürmek istiyor.

Destekleyin, internet erişimi olmayan çocuklar bilime erişsin. 23 Nisan'ın 100. yılında, Bilim Seferberliği evlerde kesintisiz devam etsin". 

Destek ve detaylı bilgi için: www.bilimseferberligi.org/23nisan

 

*

YGA Hakkında

YGA, Türkiye’de kurulan kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan çift kanatlı gençler yetiştirir. Bu gençler hem vicdan hem de donanım kanatlarını; insanlığa faydalı inovasyonlar üretirken geliştirirler. Dünya çapında bir ilke attıkları girişimler ile, sosyal sorunlara teknoloji temelli köklü çözümler üretirler.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :