2018 Ulusal Mimarlık Ödülleri, Yapılar . Projeler . Fikirler

mimarizm.com / 28 Eylül 2020
Mimarlar Odası’nın her iki yılda bir düzenlediği Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programının 2018 yılı / 16. Dönemine ait sergi kataloğu yayımlandı.

Aslı Tuncer Madge (ed.), Eylül 2020, Mimarlar Odası Yayınları, Ankara; 197 sayfa, Türkçe / İngilizce.

1988 yılından bugüne her iki yılda bir düzenlenen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programının 2018 yılı / 16. dönemine katılan projelerin yer aldığı katalog, 18 Eylül 2020 tarihinde yapılan bu yılki ödül töreni sırasında okuyucularla buluştu. Türkçe ve İngilizce olmak üzere çift dilli yayımlanan 2018 yılı katalogu, sergiye katılan tüm projelere yer veriyor. 54 yapı, 61 proje ve 8 fikir projesi olmak üzere toplam 123 eser arasından ödül alan 5 yapı, 2 proje ve 2 fikir projesinin detaylı bir şekilde incelenebileceği katalog, Seçici Kurul üyelerinin değerlendirme yazılarıyla geçtiğimiz döneme detaylı bir bakış atmamızı sağlıyor.

Katalog, geçtiğimiz yıl başlatılan eserleri yapı türleri altında gruplandırmaya ve projelerle ilgili daha çok bilgiyi infografiklerle görselleştirmeye devam ediyor. Yapı ve projelerin kentlere göre dağılımları, hangi fonksiyondaki hangi projelerin hangi kentlerde yoğunlaştığı gibi bilgileri ve daha fazlasını okumayı mümkün kılan gösterim, ödül programının Türkiye mimarlığına dair söz söyleme potansiyelini açığa çıkarmayı amaçlıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :