2016 Dünya Mimarlık Günü Teması Belli Oldu

mimarizm.com / 03 Ağustos 2016
Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA), 2016 Dünya Mimarlık Günü'nün temasını açıkladı. Mimarlık Günü bu yıl "Daha İyi Bir Dünya Tasarla" teması çerçevesinde kutlanacak.

Dünyada 1,3 milyon mimarı temsil eden Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA), 2016 Yılı Dünya Mimarlık Günü temasını "Daha İyi Bir Dünya Tasarla" olarak duyurdu. 

Küresel zorluklar yelpazesi büyüdükçe ve yoğunlaştıkça, mimarlığın, planlamanın ve tasarımın insanlar için daha iyi bir gelecek sağlamadaki rolü daha da kritik hale gelmekte. Bu bağlamda, UIA; 2016 Dünya Mimarlık Günü çerçevesinde ilgili tüm mimarlık kuruluşlarını, insanlığın acılarının sonlandırılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve küresel zorlukların hafifletilmesinde tasarımın rolünü vurgulamaya çağırıyor.

UIA üye ülkeleri ve paydaşları, 3 Ekim 2016 tarihinde mimarlığın; iklim değişikliği ile mücadele; üretken, güçlü, güvenli, verimli iletişim ve işbirliği kurulması için sahip olduğu güce dikkat çekmek üzere harekete geçecek.

UIA, "Daha İyi Bir Dünya Tasarla" temasına ayrıca, Kito/Ekvador'da Ekim 2016'da gerçekleştirilecek Birleşmiş Milletler Habitat III toplantısında ve Kasım 2016'da düzenlenecek COP 22 İklim Konferansı'nda dikkat çekmeyi planlıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :