Frankfurt Sokakları Libeskind Müzikleriyle Çınlayacak

mimarizm.com / 17 Ağustos 2015


Amerikalı mimar Daniel Libeskind, CNN'deki editörlük görevinin ardından şimdi de Frankfurt Operası için bir konser projesine soyundu.


Mimarlıktan önce müzik eğitimi alan ve bu sanat dalıyla olan bağlarını hep sıkı tutan Libeskind, büyük bir konser projesiyle karşımızda... Alte Oper Frankfurt'un davetiyle bu kente özel bir konser projesi geliştiren ünlü mimar, 21-22 Mayıs 2016 tarihlerinde dinleyici karşısına çıkacak.One Day in Life / A Musical Day in a Well-Tempered City (Hayatta Bir Gün / İyi akord edilmiş bir kentte müzikli bir gün)


Projeye mimar eli değince, alışıldık konser kurgusunun ve opera sahnesinin dışına taşan bir konser konsepti ortaya çıkmış. Mimari uygulamaları kadar kuramsal yaklaşımıyla da adından söz ettiren Libeskind, "One Day in Life" adlı konser dizisinde dinleyiciye; Frankfurt kenti, müzik, özellikle de insan varlığının temel nedenleri ile yeni karşılaşmalar sunmayı hedefliyor. Frankfurt'un farklı noktalarında 24 saat sürecek konser dizisi boyunca, dinleyiciler; doğum, bilgi, hareket, inanç, doğa gibi temel derinlikleri deneyimleme fırsatı bulacak.(c) Alte Oper Frankfurt


Stephan Pauly ile gerçekleştirdiği röportajda, projenin arkaplanını ve gelişim sürecini aktaran Daniel Libeskind, "Her şehir hayaller vasıtasıyla kendi strüktürlerini oluşturur. (...) Müziği seviyorum ve mimarlığı, müzik dünyasının bir uzantısı olarak görüyorum." diyor.Henüz planlama aşamasında olan projenin detayları önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :