Kent İç Mimarlık 1.5 Antakya

mimarizm.com / 04 Eylül 2023
Kent İç Mimarlık 1.5, Servas Barış Okulu işbirliği ile Antakya Ekinci Köyü'nde çocuklar için hayata geçirilecek bir kampüs hayalinin parçası ve destekleyici olacak.

Kent İç Mimarlık 1.5, 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş ve 20 Şubat 2023 Antakya Depremleri ardından bölgede beliren yoğun dayanışma ihtiyacına destek amacıyla kurgulandı. İstanbul Kent Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Yaz stajı (ICM190- Yaz stajı l) kapsamında Servas Barış Okulu işbirliği ile Antakya Ekinci Köyü'nde çocuklar için hayata geçirilecek bir kampüs hayalinin parçası ve destekleyici olunmasına karar verildi.

Ağustos ayı içerisinde, İstanbul’da seminer, keşif gezileri ve atölyelerden oluşan hazırlayıcı bir destek programını tamamlayan, Kent Üniversitesi İç Mimarlık 1. Yıl Stüdyosu'ndan bir grup gönüllü ve istekli, dayanışmacı iç mimar adayı, 4 - 13 Eylül 2023 arasında Antakya’da olacak.

Ekinci Köyü'nde 15.cisi gerçekleştirilen Servas Barış Okulu'nun tüm seneye yayılması, deprem bölgesi sakinleri ve özellikle çocuklar ile bu dayanışmanın uzun soluklu kılınması için sürdürülebilir ve yerel teknikler, doğal malzemeler, permakültür ilkeleri ile bir kampüs inşa edilmesi amaçlanmaktadır.

Köyde misafir olmak, birlikte yaşam, dayanışmak, kırsalda yerel üretim pratiklerini deneyimlemek, yorumlamak, yerel ve doğal malzeme kulanımı, saz kamışından kümese, toprak, kerpiç ve samandan tandır yapımına yolculuk; permakültür ilkeleri ve yaklaşımını deneyimlemek, yaparak öğrenmek...

"Antakya ile Dayanışma Akdeniz ile Temas Yerel Malzeme ile Yeniden" temasıyla düzenlenen Kent İç Mimarlık 1.5; Ara Yerlikaya, Aslı Kıyak İngin, Bilge Bal, Fuatmert Tüfekçi, Kıvanç Sert ve Devrim Çimen yürütücülüğünde gerçekleşecek.

Kent İç Mimarlık 1.5 Katılımcıları: Berkay Ediz Ay, Ekin Su Kaya, Esma Göksu Yavaş, Eylül Öykü Karlıdağ, Fatımanur Karakurt, Fatma Seval Bağış, Gülşah Çatalbaş, Melih Erdoğan, Öykü Öyerli, Recep Talha Avcı, Selin Çetin, Vakif İskandarzade, Zilfi Belikbaş


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :