EAA, Sancaklar Camisi Projesiyle InnLondon'da

mimarizm.com / 09 Nisan 2013

EAA-Emre Arolat Architects, INNLondon organizasyonu kapsamında 11-15 Nisan 2013 tarihleri arasında Londra'da düzenlenen sergiye Sancaklar Camisi projesiyle katılıyor.INNLondon, yabancı bir şehrin kültürünü, yaratıcı gücünü ve ticari yaşantısını Londra'nın kalbine getirmeyi amaçlayan yeni bir organizasyon. Bu kültür alışverişi, INNIstanbul ile Nisan 2013'te başlıyor. INNIstanbul, Bloomsbury'de 2000 metrekarelik alanıyla Victora House'da yer alacak.

EAA-Emre Arolat Architects, Türkiye'den pek çok tasarımcı ve sanat galerisinin yer aldığı sergide, yapımı tamamlanmak üzere olan Sancaklar Camisi projesini fotoğraf sanatçısı Cemal Emden 'in fotoğrafları ile anlatıyor. EAA, bu projede cami tasarlamanın temel sorunsallarını, ‘form'a dayalı güncel mimari tartışmalardan uzaklaşarak ve sadece dinsel bir mekanın özüne odaklanarak ele almayı hedefliyor.

Sergi kapsamında, gazeteci Andrew Finkel 13 Nisan Cumartesi günü 14:30-15:30 saatleri arasında Victoria House'da Emre Arolat ile bir söyleşi gerçekleştirecek.

Etkinliğin gerçekleşeceği Victoria House , ikinci dereceden tarihi eser olarak koruma altına alınmış, yakın zamanda başarılı bir şekilde restore edilmiş, 1920'lerin mimari izlerini taşıyan bir bina. Bloomsbury bölgesinde bulunan Victoria House, daha önce birçok sanat ve tasarım etkinliğine ev sahipliği yapmış bir mekan.

Sergi mekanı: Victora House, Bloomsbury, WC1B 4DA
Ziyaret saatleri: 11:00 - 19:00


Etkinlik programı hakkında ayrıntılı bilgi için
tıklayınız. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :