'Dünya Mimarlık Günü'nde Yurtdışı Deneyimlerini Paylaştılar

mimarizm.com / 08 Ekim 2013

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Dünya Mimarlık ve Konut Günü'nün kutlandığı 7 Ekim 2013 tarihinde "Türk Mimarların Yurtdışı Deneyimleri" konulu bir etkinlik düzenledi.Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından Dünya Mimarlık ve Konut Günü'ne yönelik olarak düzenlenen "Türk Mimarların Yurtdışı Deneyimleri" konulu panel, Türkiye'nin önde gelen ve uluslararası deneyime sahip mimarları ile genç mimar ve mimarlık öğrencilerini bir araya getirdi. 

Uluslararası alandaki başarılarıyla isimlerinden söz ettiren Türk mimarların konuşmacı olarak katıldığı etkinliği Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğretim üyesi, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Süha Özkan yönetti. Çekmeköy Kampüsü'nde düzenlenen etkinliğe Mimarlar Tasarım Kurucusu Han Tümertekin, Tabanlıoğlu Mimarlık Kurucusu Murat Tabanlıoğlu ve Öncüoğlu+ACP Yönetim Kurulu Başkanı Enis Öncüoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Hacıhasanoğlu , panelin açış konuşmasında şunları söyledi:

"Sektörle iç içe eğitim anlayışımızla, mimar adayı öğrencilerimizi mümkün olduğunca sektörün tecrübeli mimar ve tasarımcılarıyla bir araya getirmeye özen gösteriyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerle geleceğin mimarlarının kendi alanlarında bilgi ve tecrübe sahibi olmuş mezunlar olarak hayata bir adım önde başlamalarını hedefliyoruz. Mimari ürünleri biçimlendiren tasarım düşüncelerinin yanı sıra mimarlık hizmetinin nasıl verilmeye başlandığı ve ürünün kullanımına kadar giden süreçte mimarın rolünün de ele alındığı küreselleşen dünyada, Türk mimarların mimari tasarım ve uygulama alanlarına getirdikleri yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlarını da tartıştığımız bu panelin, katılımcı genç mimarlar ve mimar adayı öğrencilere farklı bir vizyon kazandırdığına inanıyorum."

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :