"Türk Mimarların Yurtdışı Deneyimleri"

mimarizm.com / 01 Ekim 2013
"Türk Mimarların Yurtdışı Deneyimleri"

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Dünya Mimarlık ve Konut Günü'ün kutlandığı 7 Ekim 2013 tarihinde "Türk Mimarların Yurtdışı Deneyimleri" konulu bir panel düzenliyor.


                                     

Uluslararası alandaki başarılarıyla isimlerinden söz ettiren Türk mimarların konuşmacı olarak katılacakları etkinliği, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğretim üyesi, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Süha Özkan yönetecek.

Uluslararası mimarlık ortamında başarılı ürünler vermiş Türk mimarların ve mimarlık ofislerinin deneyimlerini özellikle genç mimar ve mimarlık öğrencileriyle paylaşmalarına aracılık etmek amacıyla düzenlenen panelde, mimari ürünleri biçimlendiren tasarım düşüncelerinin yanı sıra mimarlık hizmetinin nasıl verilmeye başlandığı ve ürünün kullanımına kadar giden süreçte mimarın rolünün ne olduğu da ele alınacak. Küreselleşen dünyada Türk Mimarların, mimari tasarım ve uygulama alanlarına getirdikleri yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar ve sonuçları da tartışılacak.

Mimarlar Tasarım kurucusu Han Tümertekin, Tabanlıoğlu Mimarlık kurucusu Murat Tabanlıoğlu ve Öncüoğlu+ACP Yönetim Kurulu Başkanı Enis Öncüoğlu'nun konuşmacı olarak katılacağı ve deneyimlerini paylaşacağı panel, 7 Ekim 2013 Pazartesi günü Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü, Reşat Aytaç Oditoryumu'nda izlenebilir.
 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :