Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi 10. Yılını Yedi Yarışmayla Kutluyor

mimarizm.com / 16 Şubat 2012

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi, Çocuk ve Mimarlık çalışmalarının 10. yılı dolayısıyla, toplam 7 yarışmadan oluşan özel bir etkinlik programı hazırladı.

Etkinlikler kapsamında, sanatçıların, aydınların, yazarların, çocukların ve mimarların; mimarlık, çevre, kent ve kültürel miras alanlarına dair fikir üretmeleri ve uygulanmış çocuk dostu tasarımların ödüllendirilmesi amaçlanıyor. Bu doğrultuda, "Çizgi Film", "Kısa Film", "Genç Seyirci İçin Oyun" yarışmalarının ikincileri ve "Kentimi Okuyorum Çocuk Kitapları" yarışmasının üçüncüsü düzenleniyor.


Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi'nden yapılan açıklamada ayrıca, Ankara Valiliği ve UNICEF ile işbirliği içerisinde yürütülen "Çocuk Dostu  Şehir Ankara" projesi kapsamında, çocukların Ankara'ya dair düşlerini açığa çıkartmak üzere fikir, resim ve fotoğraf yarışmaları kurgulandığı bildiriliyor.

Programda yer alan bir diğer yarışma ise mimarlara yönelik olarak düzenlenen "Olcay Ünlüsayın Çocuk Dostu Tasarımlar İyi Uygulamalar Ödülü".


10. yıl etkinlikleri ve yarışmalara yönelik ayrıntılı bilgi için tıklayınız.  


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :