Cité des Arts'ın Nisan-Haziran 2014 Başvuruları Sürüyor

mimarizm.com / 03 Şubat 2014

Paris Cité Internationale des Arts misafir sanatçı programının Nisan-Haziran 2014 dönemi için başvurular kabul edilmeye başladı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) inisiyatifinde yürütülen misafir sanatçı programına, üç aylık süreçler için değerlendiren başvurular sonucunda her yıl 4 sanatçı katılabiliyor. Nisan-Haziran, Temmuz-Eylül ve Ekim-Aralık dönemlerine katılmak isteyen sanatçıların başvurmak istedikleri dönemden en az iki ay önce portfolyolarını İKSV'ye iletmesi gerekiyor.

Nisan-Haziran 2014 dönemine katılmak isteyen sanatçıların başvurularını, 14 Şubat Cuma günü 17.00'ye kadar mail yoluyla citedesarts@iksv.org adresine iletmesi gerekiyor.

Cité Internationale des Arts misafir sanatçı programına davet edilecek sanatçıların seçimi, İKSV Yurtdışı Projeler bölümü koordinasyonunda, açık çağrı sistemiyle yapılıyor. Programa katılacak sanatçılar Banu Dicle, Bige Örer, Çelenk Bafra, Görgün Taner, İnci Eviner, Leslie Riggs ve Selda Asal'dan oluşan yedi kişilik bir seçici kurul tarafından belirleniyor. Başvuruların sonuçları İKSV web sitesi üzerinden duyurulacak.

Başvuru Şartları:

• Başvuru esnasında 40 yaşına basmamış olmak.
• İngilizce veya Fransızca dillerinden birini iyi derecede bilmek
• Görsel sanatlar alanında profesyonel olarak çalışmak

Başvuru için gerekli belgeler:

• Sanatçı portfolyosu  (İngilizce, en fazla 6 MB büyüklüğünde, PDF formatında)
• Özgeçmiş ve irtibat bilgileri (İngilizce)
• Sanatçının sanatsal pratiğini anlatan ve programa katılmaktaki amacını belirten niyet mektubu (İngilizce, PDF formatında)
Başvurular yalnız e-posta yolu ile kabul edilmekte ve elektronik ortamda cevaplanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve başvurular için:

İKSV - Yurtdışı Projeler
(212) 334 08 35
(212) 334 08 43
citedesarts@iksv.org


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :