Caran d'Ache Contemporary Istanbul için "Türk Mavileri"ni Üretti

mimarizm.com / 15 Kasım 2012

Ünlü kalem markası Caran d'Ache, uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul'da sanatseverlerle buluşuyor. Mavinin değişik tonlarında kalemlerle dolu "Turkish Blues" konseptli kutu, fuar davetlilerine özel olarak, İsviçre'de sınırlı sayıda üretildi.

22-25 Kasım 2012 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ve İstanbul Kongre Merkezi Fuar Alanı'nda 7.si gerçekleşecek Contemporary Istanbul, 55'i yurtdışı, 45'i yurtiçi olmak üzere 100 çağdaş sanat galerisi ve 600 sanatçıyı ağırlamanın yanı sıra, çağdaş sanatın tartışılacağı CI Dialogues Konferans Serisi, özel davetler, açılış ve kapanış partileri gibi yan etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Sanatseverler, etkinlik süresince, doğal renkli boya kalemlerinin ustası Caran d'Ache ile duygularını resmedebilecekler. Doğal tonlarında üretilen Caran d'Ache kalemler, özellikle solmayan renkleri ile dikkat çekiyor. 

Markanın yetkilileri, doğal renk tonlarını yakalabilme başarısını şöyle ifade ediyor:


 
"Renklerin kaynağı; ressamlar, sanatçılar ve kimyagerler arasında paylaşılan bir sır gibidir. Bu sır, onların tercihlerine özel pigmentler ve diğer sihirli malzemeler arasındaki simya ile derinlemesine bağlıdır. Ar-Ge uzmanlarımız, mineral veya bitkinin doğal kimyasının pigmentlerin bileşenlerine yansımasından geniş bir renk paleti oluşturur. Bu teknik yaklaşımla Caran d'Ache kalemleri, doğadakine en yakın tonlarda renkleri eserlere yansıtabilir."

Kaliteli boya kalemlerinin üreticisi olan İsviçre kökenli marka, genellikle özel üretim olarak tasarladığı şık kalemleri ile biliniyor. Resim ve tasarım dünyasının vazgeçilmezi Caran d'Ache kalemlerini eserlerinde kullanan ünlüler arasında Picasso, Karl Lagerfeld, Alber Elbaz gibi isimler yer alıyor.


 Pablo Picasso'dan ilham alan 'Coffret Pablo'


Caran d'Ache hakkında
1915 yılında İsviçre'de doğan marka, kalem, güzel sanatlar malzemeleri ve lüks yazı malzemeleri üreticisidir. İsviçre'nin teknik mükemmelliği ile hassasiyet, güvenirlik ve yenilikçiliğinin bir sembolüdür. Her ürün özenle tasarlanır, geleneksel el işliğinin modern teknoloji ile harmanlanmış sürecinden geçer.

Marka, kalemlerinde kullandığı tahta gövde için ekosisteme uygun ağaç kesimine ve her kesilen ağacın yerine yenisinin dikilmesine özen gösterir.

 


 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :