Cadılar Bayramı Bayağılığı Mimarlık Kostümleri Yarışmasına Dönüşürse

mimarizm.com / 25 Ekim 2011Domus ve Storefront for Art and Architecture, Amerikan popüler kültürünün önemli bir bileşenini oluşturan Cadılar Bayramı'na farklı açılımlar katmak amacıyla, 'Eleştirel Cadılar Bayramı: Bayağılık Üzerine Bir Mimarlık Kostümleri Partisi' (Critical Halloween: On Banality, An Architecture Costume Party) başlıklı bir etkinliğe imza atıyor.

29 Ekim akşamı Storefront for Art and Architecture'ın evsahipliğinde Manhattan'daki 3-Legged Dog adlı mekânda gerçekleşecek olan etkinliğin ardından, 31 Ekim-11 Kasım 2011 tarihleri arasında DomusWeb'de yayımlanacak olan kostümler arasından en çok oyu toplayan mimarlık kostümü birinci seçilecek.

'Critical Halloween' partisine katılacak olan New Yorklu sanatçı, mimar ve diğer yaratıcı bireylerden; eleştirel düşünce ve yaratıcı eylemlerini, sanat ve mimarlık üretiminin en korkulu hayalatine, 'Bayağılık'a karşı seferber etmeleri bekleniyor.

Bayağılık üzerine bir yarışma

Bir 'Sanat-Mimarlık Kostümleri Partisi' olarak kurgulanan etkinlik, aynı zamanda eleştirel bir uçarılık alıştırması da oluşturacak. Parti müdavimleri mekâna varır varmaz Brett Breyer tarafından fotoğraflanıp, kostümlerine isim atadıktan sonra yarışmaya kaydolmaya davet edilecek.

Partiye eşlik eden canlı yarışmada; Justin Davidson, Liz Diller ve Wangechi Mutu'dan oluşan jüri, gecenin en kışkırtıcı kostümlerini ödüllendirecek. Dağıtılacak süpriz ödüller arasında, mimarlık fotoğrafçısı Dean Kaufman'dan ve Madelon Vriesendrop'un birer baskısı ve Ryue Nishizawa'nın bir çizimi bulunuyor. 

New York'ta düzenlenen partiye katılamayacak olanlar da düşünüldü. Domus okurları, 31 Ekim - 11 Kasım tarihleri arasında, derginin web sitesine girerek 'En İyi Kostüm' için oy kullanabilecek. En çok oy alan kostümün sahibi, 'Halkın Seçimi' (People's Choice) ödülüne değer görülerek, Domus dergisine bir yıllık ücretsiz abonelik kazanacak.


31 Ekim'den itibaren buraya tıklayarak halk oylamasına katılabilirsiniz.

Bu haber, domusweb.it'den derlenmiştir.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :