Birim, Ödüllü Tasarımları Yurtdışına Açıyor

mimarizm.com / 12 Aralık 2013

Tasarımları ve üretim kalitesiyle fark yaratan Türkiye'nin artizan mobilya markası Birim, uluslararası fuarlarla dünyaya açılıyor.His, Tanju Özelgin & Ayça Çakanışık


Kurulduğu 1978 yılından beri mobilya üretimindeki tavizsiz kalite anlayışı ve uygulamalarıyla dikkat çeken, 2000'li yıllarla birlikte ülkemizde rakipsiz üretim kalitesini yenilikçi ve zamansız tasarımlarla birleştiren Birim, önümüzdeki Nisan ayında Milano'da gerçekleşecek Salone del Mobile fuarına, Mayıs ayında ise Dubai 'de yapılacak Index fuarına katılıyor.

Milano tasarım haftası süresince Milan Fairgrounds Rho'da, Index fuarında ise Dubai World Trade Center'da izlenebilecek olan Birim'in tasarım ve üretimde dünya kalitesini yakalayan ürünleri, uluslararası pazarda ses getirecek.

Arif Özden, Ayça Çakanışık, Cem Tanrıkulu, Haldun Akalın, Neslihan & Mehmet Erciyas, Şule Koç, Tanju Özelgin gibi Türkiye'nin önemli tasarımcılarıyla çalışan Birim, bu fuarlarda 2014 koleksiyonunu ve ödüllü ürünlerini sergileyecek.


Cube, Tanju Özelgin


Türkiye'den ödüllü tasarımlar

Birim, 2004 yılında Tanju Özelgin tasarımı 'Cube' adlı ürünle A Design Fair-İstanbul Tasarım Buluşması'nda ödül alarak tasarım konusunda ilk kez dikkatleri üzerine çekti. İlerleyen yıllarda Şule Koç tasarımı 'Su' ile kendisinden söz ettirdi.


His, Tanju Özelgin & Ayça Çakanışık


2010 yılında Tanju Özelgin ve Ayça Çakanışık tasarımı 'His' ile Design Turkey 2010 Üstün Tasarım Ödülü'ne layık görüldü. 2012'de Studio E2 tasarımı 'Zet' masa ve Cem Tanrıkulu tasarımı 'Tay' koltuk ile Design Turkey 2012 İyi Tasarım ödüllerini alarak tasarım konusundaki öncülüğünü ve istikrarını devam ettirdi.His, Tanju Özelgin & Ayça ÇakanışıkTay, Cem Tanrıkulu
Su, Şule KoçCube, Tanju ÖzelginZet, Studio E2


Birim Hakkında:

Birim, Kemal Tanrıkulu tarafından 1978 yılında kuruldu. Oğulları mimar Cenk Tanrıkulu ve iç mimar Cem Tanrıkulu 2000'li yıllarda firmaya katıldı. Birim'in birlikte çalıştığı tasarımcılar arasında Arif Özden, Ayça Çakanışık, Cem Tanrıkulu, Haldun Akalın, Neslihan & Mehmet Erciyas, Şule Koçve Tanju Özelgin yer alıyor.

Özellikle döşemeli ürünler konusundaki uzmanlığıyla tanınan Birim, ahşap ve metal kullanımında da dünyada eşine az rastlanır bir kaliteye sahip. Bu özel mobilyalar, 20 yılı aşkın süredir Birim için çalışan deneyimli ustalar tarafından 5000 m2'lik kapalı alanda üretiliyor.

Her geçen gün heyecan verici ve yenilikçi tasarım fikirlerini hayata geçiren firma, üretim konusundaki titizliğini, detaylarda gizlediği kalitesine yansıtıyor. Modası geçmeyen ve özgün mekanlar yaratılmasına olanak
sağlayan Birim, mimarlar, tasarımcılar ve kullanıcılar için mükemmel bir çözüm ortağı olmayı hedefliyor ve tüm bunları sürdürülebilir kılmak için çalışıyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :