Bir Kırmızı Kanepeye En Fazla Kaç Kişi Sığar?

mimarizm.com / 20 Eylül 2011

Dünyanın en uzun kırmızı sofası Amerika ve İngiltere'den sonra İstanbul'a konuk oluyor. 66 metre uzunluğundaki sofa, bugün (20 Eylül) itibariyle Forum İstanbul'da sergilenmeye başladı.

İskandinav tasarım markası BoConcept, 'Dünyanın En Uzun Kırmızı Sofası'nı Türkiye'ye getirdi. BoConcept tasarımı 'Indivi2' isimli kırmızı deri kanepe, 66 metre uzunluğunda ve tam 2 ton ağırlığında… Aynı anda 120 kişinin oturmasına imkan tanıyan kanepenin yaratıcısı ise ünlü tasarımcı Anders Norgaard.

2008 yılında Red Dot ve Chicago Best ödüllerini kazanan Norgaard, oturma grubuyla dünya çapında sayısız tasarıma imza atıyor. Norgaard; kırmızı deriden üretilmiş Indivi2'yi de rahat ve bölünebilir bir konseptte tasarladı. 

Kanepeyi tasarım severlerle buluşturan BoConcept Türkiye Temsilcisi Flemming Troelsen, " Indivi2, daha önce Londra ve Amerika'da sergilendi ve büyük ilgi uyandırdı. Biz de bu kanepeyi Türkiye'ye getirerek İskandinav tasarımına dikkat çekmek istiyoruz. Kanepeyle birlikte tasarımcı Norgaard da bizimle olacak. Ve 2 hafta boyunca pek çok sürpriz etkinlik planlayacağız." dedi.

'Dünyanın En Uzun Kırmızı Sofası; Indivi2', 20 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında Forum İstanbul'da görülebilir.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :