Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden "Halka Açık" Diploma Jürisi

mimarizm.com / Neslihan KÜÇÜKASLAN / 07 Haziran 2011

"Yeni öğrencilerimize, gerekli programların yüklü olduğu birer dizüstü bilgisayar tahsil edilecek ve eğitimleri bir tuşa basarak başlayacak"Proje sürecini, konuları ve yürütücüleri nasıl belirliyorsunuz?

Bugünkü noktaya çabalayarak geldik. Okulda pek çok değişiklik yaptım, genç bir ekiple çalışıyorum. Örneğin bu dönemki diploma proje konusu, Yıldırım Sağlıkova'nın Kemerburgaz'daki kültür merkezinin yeniden düzenlenmesi idi ve bu konu, hocalar tarafından belirlenerek öğrencilere verildi.

Oysa biz Akademi'deyken, diploma projemizi kendimiz seçerdik. Bu sistemin Bahçeşehir Üniversitesi'nde de işlemesini istiyorum. Ancak bu noktaya gelebilmek için ciddi bir altyapı çalışmasına gerek var. Bu bağlamda üniversitemize yeni girecek öğrencilere, gerekli programların yüklü olduğu birer dizüstü bilgisayar tahsil edilecek ve eğitimleri bir tuşa basarak başlayacak.

Yürütücüleri ise projeye özel olarak belirlemiyoruz. Zaten kadrolu bir ekibimiz var, bunun yanında bahar ve yaz dönemim, yarı zamanlı çalışacak yürütücü avı ile geçer."Öğrencilerimiz kendilerini 3. dünya ülkesi vatandaşı gibi hissetmemeli"

İşbirliğinde bulunacağınız yabancı okulları hangi önceliklere göre belirliyorsunuz?

Çok çeşitli okullarla bağlantılarımız var. Bu işbirlikleri dönemlik ya da yaz okulu şeklinde gerçekleşiyor. Ekibimizin araştırmaları sayesinde her dönem birçok okulla bağlantı kurup işbirliği yapıyoruz. Örneğin bu dönemki misafirimiz Salzburg Üniversitesi, gelecek dönem içinse Belçika'dan bir okulla anlaştık.

Amacımız, öğrencilerimizin kendilerini 3. dünya ülkesi vatandaşı gibi hissetmemeleri, tam aksine dünyayla eşit seviyede olduklarına inanmaları. Önemli olan dünyayla entegre olmak...

Şu anda hedefleriniz doğrultusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Bir çizgiyi çizene kadar onun en doğru çizgi olduğun düşünürüm. Çizdikçe o çizgiyi beğenmemeye başlar ve daha iyisini yapmaya çalışırım. Ne kadar ilerlersek ilerleyelim, sürekli daha iyisinin olabileceğini düşünüp daha ileriye gitmeye çalışırım. Şu an geldiğimiz noktanın da bu bağlamda tamamlanması gereken pek çok yönü var.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :