Anı Olsun Diye Yarışmaya Girip Birinci Oldular

mimarizm.com / 28 Şubat 2013

Mimari proje üretim sürecinde yarışma yöntemiyle proje elde edilmesini yaygınlaştırmak ve genç mimarları desteklemek amacıyla Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen "Genç Yarışanlar" etkinliğinin ikinci konukları Antalya Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması'nın birincileri oldu.Etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında, proje elde etme sürecinde yarışmaları önemsediklerine dikkat çeken Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Son yarışmalarda, okullarından yeni mezun olmuş genç mimarların ödül aldıklarını görüyoruz. İdealleriyle mezun olan genç meslektaşlarımızın bu başarısı mimarlığın toplumsallaşması açısından çok önemli. 'Genç Yarışanlar' etkinliği de böyle bir toplumsal buluşmanın ürünü olarak organize edildi. Üç değerli genç arkadaşımız Antalya Kepez Belediyesi'nden birincilik ödülünü almış durumdalar. Gençlerin genç bir bakışla ödül almış olmasını önemsiyor, başarılarının devamını diliyoruz."

İnanmayınca jüriye rumuzunu sordu

Antalya Kepez Belediyesi'nin açtığı 'Kongre ve Sergi Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması'na katılan üç arkadaş; Doğuşcan Aladağ, Murat Taş ve Sadık Gökhan Ekinci, ilk kez katıldıkları mimari proje yarışmasında birincilik ödülünü aldı. Ekipten Sadık Gökhan, yarışma sürecini ve ödülü kazandıklarındaki şaşkınlıklarını şöyle dile getirdi:

"Yeni mezunlar olarak, 'anı' olsun diye yarışmaya katıldık. Antalya'da hem tatil yapalım hem de yarışma projesini çizelim istedik. Projeyi bir aylık bir sürede hazırladık. Jüri Başkanı telefonla arayarak birincilik ödülünü aldığımızı söylediğinde çok sevindik. Sonra şaka olma ihtimaline karşılık kendisini aynı numaradan geri arayıp rumuzumuzu söylemesini istedim. Rumuzu duyunca kazandığımıza gerçekten inandık."

Buluşmada projelerinin sunumunu yapan genç mimarlar, yarışma sürecine ve projelerine dair soruları yanıtladılar. Etkinliğin sonunda, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan ve Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan, genç meslektaşlarına "Yarışma Dostu" ödülünü takdim ettiler.


 


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :