Akılcı Otel Çözümleri için Doğru Malzeme

yapi.com.tr / 18 Nisan 2013Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) düzenlenen "akılcı otel çözümleri" toplantısında otel projeleri tasarımında ve uygulamalarında karşılaşılan ihmaller tartışıldı. Toplantının açılış konuşmasını Saint-Gobain Rigips Alçı Genel Müdürü Mehmet Tunaman yaptı.


"Otel tasarımı konusunda uzman mimar ihtiyacı"

Tunaman, dünya genelinde turizme yapılan yatırımların arttığını ifade ederek konuşmasına başladı. Turizmde rekabet arttıkça konfor ve hizmet kalitesinin geliştiğine vurgu yapan Tunaman, müşterilerin otelden beklentilerinin de buna paralel olarak değiştiğini söyledi.

Mehmet

Otellerin, müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde sağlamasının artık bir gereklilik olduğunu vurgulayan Tunaman, otel tasarımındaki detayların memnuniyeti sağlamada önem kazandığını belirtti. Bu durumun "otel tasarımı konusunda uzman mimar" ihtiyacı doğurduğunu vurgulayan Tunaman, otel  tasarımında düşünülmeyen detayların müşteri memnuniyetsizlikleri yaratacağını yineledi. Tunaman, tasarımdan ve uygulamadan kaynaklı problemlerin ek yatırımlar gibi pek çok maddi sonuçlara da yol açabileceğini sözlerine ekledi.


"Otellerde yaşanan en büyük sorun gürültü"

Tunaman'dan sonra söz alan SG Otel Segmenti Küresel Konsept Yöneticisi, Yüksek Mimar Werner Kopp, konuşmasına, turizmin dünyada en hızlı büyüyen sektör olduğunu vurgulayarak başladı. Yapılan en son araştırmalara göre, Türkiye'nin dünyada en çok turist çeken 6. ülke olduğunu hatırlatan Kopp, Türkiye'nin turizmde yükselen bir trend gösterdiğini kaydetti.

Werner

Değişen dünya ile beraber müşterilerin de otelden taleplerinin arttığını dile getiren Kopp, otellerin müşterileri için "2. ev" olmaya çalıştıklarını ifade etti. Otellerde yaşanan sorunlara değinen Kopp, bunların en başında gürültünün geldiğini bildirdi.  Müşterilerin otel odasından beklentilerini sıralayan Kopp, bunların en başında güvenlik, kötü kokmaması, gizlilik, ışık kontrolü ve iyi ses izolasyonunun getirdiği sessizlik olduğunu bildirdi. Gürültünün otelde kalan müşterileri nasıl etkileyeceğini görsel bir sunumla katılımcılara anlatan Kopp, yaşanan sıkıntıların otelin marka değerini de ciddi bir şekilde zedeleyeceğini ifade etti.   

>>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :