2014 İstanbul Kent Almanağı Yayımlandı

mimarizm.com / 26 Şubat 2015


İstanbul'un bir yılını ve o yıl gündemde olanları özetlemek ve kent için bir arşiv belgesi oluşturmak amacıyla TMMOB Şehir Plancıları Odası (ŞPO) İstanbul Şubesi tarafından hazırlanan İstanbul Kent Almanağı'nın 2014 sayısı yayımlandı. Almanak, 2012 yılından beri düzenli olarak hazırlanıyor.

Şehir plancıları, uzmanlar ve kamuoyu ile paylaşılmak üzere kent gündemine ilişkin yılın öne çıkan konularının derlendiği 2014 İstanbul Kent Almanağı'nda, gündeme damgasını vuran konu başlıkları ay ay masaya yatırılıyor.
Almanakta; Ocak ayında Polonezköy, Şubat'ta Şehrizar Konakları, Mart'ta Yerel Seçimler, Nisan'da Eğitim Alanları, Mayıs'ta İş Cinayetleri, Haziran'da 3. Havalimanı, Temmuz'da Beşiktaş`ta Dönüşüm, Ağustos'ta Fatih Ormanı, Eylül'de Ataköy Kazlıçeşme Turizm Merkezi, Ekim'de Validebağ, Kasım'da Zekeriyaköy Füze Üssü, Aralık'ta ise Yeni Raylı Sistemler için ayrı birer parantez açılmış. Her parantez içinde, İstanbul'da sıkça konuşulan konuların ilk gündeme gelişlerinden bugüne kronolojilerine yer veriliyor.

Kolektif bir çalışmanın ürünü olan ve 2014 yılında İstanbul'da yaşananlara dair bir hatırlatma ve yeniden düşünme olanağı tanımak üzere hazırlanan İstanbul Kent Almanağı, ŞPO İstanbul Şubesi'nden ücretsiz temin edilebilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
                                     


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :