2010'da İstifa

mimarizm.com / 03 Mart 2009İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu, Yürütme Kurulu ile birlikte istifa etti. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti yönetiminde, atanmışlarla 2010 hareketini başından beri yürütenler arsında sorunların olduğu geçtiğimiz hafta basına yansımıştı.

Radikal Gazetesi 'nin haberine göre dün akşam (2 Mart) Genel Sekreter Eyüp Özgüç, artistik direktörlerle yaptığı toplantıda Yürütme Kurulu üyelerinden altısının istifa ettiğini açıkladı.

Buna göre Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu ile seçilmiş üyeler İskender Pala, Metin Sözen ve Gökhan Ertür istifa etti. İstanbul Ticaret Odası(İTO) temsilcisi Şekip Avdagiç ve İstanbul Sanayi Odası(İSO) Temsilcisi Nuri Tuna ise yeni yapılan oda seçimlerini gerekçe göstererek görevlerinden ayrıldılar.

Yeni Yürütme Kurulu üyeleri seçilecek

Eyüp Özgüç, Danışma Kurulu'nun yakında bir araya gelip yeni Yürütme Kurulu üyelerini seçeceğini, İSO ve İTO'nun ise yeni temsilci atayacağını duyurdu.
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu'nda sadece İstanbul Belediyesi temsilcisi Alpaslan Baki Ertekin, İstanbul Valiliği temsilcisi Sabri Kaya ve Kültür Bakanlığı'ndan Ahmet Emre Bilgili olmak üzere atanmış üyeler kaldı.

Başbakanlık'tan atanan Genel Sekreter Eyüp Özgüç'le Yürütme Kurulu arasındaki çatışmanın sebebi tam olarak netlik kazanmadı.


İlişkili Haberler
Cem Kozar ve Işıl Ünal ile Mimarlık, Araştırma ve Tasarım Üzerine...
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :