"Yemek Tasarımı - Hassas Maceralar"

mimarizm.com / 06 Kasım 2014
Yemek Tasarımı - Hassas Maceralar


Ünlü yemek tasarımcısı Marc Bretillot, Lezzet Haftası ve 2. İstanbul Tasarım Bienali vesilesiyle Fransız Kültür Merkezi'ne konuk oluyor. Bretillot, "Yemek Tasarımı - Hassas Maceralar" başlıklı söyleşide, tarım sanayisinden çağdaş sanata kadar geniş bir yelpazede yemek tasarımı konusunu ele alacak.


Yeni ürünlerin tasarlanması alanında yemeğe ilişkin meslekler ve yaratıcılık alanında gıda ve tarım sanayileri ile işbirliği içerisinde olan Marc Bretillot, gıda konusunda uluslararası etkinliklere katılmakta ve çağdaş sanatın sınırında dolaşan performanslar gerçekleştirmektedir.


 
Düşey milföy / ©Hervé Ternisien


1999 yılında Avrupa'da yemek tasarımı üzerine ilk araştırma merkezini kurduğu Reims Sanat ve Tasarım Yüksek Okulu'nda ve Paris Fransız Gastronomi Okulu'nda ders veren Bretillot, "Culinaire Design" (Alternatives Yayınları) kitabının ortak yazarlarındandır.

Tasarımcı halen, thinkingfooddesign.com üzerinden yemek tasarımının geleceği üzerine projeler geliştirmekte ve yurtdışından katılımcıların paylaşımlarına yer vermektedir.Girişin ücretsiz olduğu ve simültane çeviri yapılacak söyleşi, 28 Kasım Cuma günü saat 19:00'da Fransız Kültür Merkezi'nde izlenebilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :