Yapısal Camlarda Yeni Teknoloji ve Buluşlar – II

mimarizm.com / 21 Mart 2014
Yapısal Camlarda Yeni Teknoloji ve Buluşlar – II

'Float Glass' (Düz Cam) üretim teknolojisinin yaratıcısı Pilkington, Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştireceği konferans ile, cam teknolojisindeki yenilikleri ve buluşlarını, enerji verimliği, güvenlik ve tasarım başlıkları altında Türk inşaat sektörüyle paylaşacak.Pilkington'un düzenlediği etkinlik dizisinin ilki, Mart 2011'de yoğun katılımla gerçekleşmişti. YEM'de gerçekleşecek ikinci etkinlikte ise, yapısal cam teknolojileri üzerinden, çevre uyumlu akıllı binalarda cam uygulamaları ile NSG – Pilkington'un teknolojiye katkıları tartışılacak.

Yapı sektöründe en çok kullanılan ürünlerin başında gelen camın, güvenlik ve enerji tasarrufu gibi nedenlerle hayatımızdaki önemi büyük oranda arttı. Yangına dayanımlı camlar, kurşungeçirmez özellikli güvenlik camları, kendini temizleyen camlar, güneş ışığını kullanılabilir enerjiye çeviren camlar ile birlikte, binaların dış cepheleri teknoloji ile donatılıyor. Pilkington tüm bu ürünlerin tasarım öncülüğünü yaparken, dünyadaki enerji kaynaklarının korunması ve doğru kullanılmasına ilişkin çalışmaların da liderliğini üstleniyor.
 
Misyonunu, "Yüksek performans içeren yaratıcı cam çözümleri ile çevreye duyarlı, enerji tasarrufunu destekleyen küresel liderlik" olarak tanımlayan firmanın bu konuda yaptığı çalışmalar, LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) onaylı binalar elde edilmesine yardımcı oluyor. 

Pilkington, bu konudaki çalışmalarını ve geliştirdiği ürünleri Amerika, İngiltere ve Almanya'dan dört uzman konuşmacının katılımıyla 2 Nisan 2014 Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'de düzenleyeceği "Yapısal Camlarda Yeni Teknoloji ve Buluşlar-II" konferansı ile Türk inşaat sektörünün önde gelen firmaları ve tasarımcıları ile paylaşacak.

Tasarımlarında cam kullanmak isteyen mimarlar ve müteahhitler için olduğu kadar, cephe tasarımcısı mühendisler ve sistem üreticileri için de aydınlatıcı içeriğe sahip olan konferans aynı zamanda, 2007 yılında yürürlüğe giren 2627 sayılı "Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği" açısından da önem taşıyor. Binalarımızı daha az enerji ile ısıtmamızı/soğutmamızı ve enerji kayıplarını önlemeye yönelik yaptırımlar getiren yasa ile bundan böyle, yapılan tüm binalar A-G arasında sınıflandırılarak enerji sertifikaları ile birlikte satılabilecek ve kullandıkları enerji de bu doğrultuda tarifelendirilecek. Yüksek teknolojili cam uygulamalarının kullanım alanları, BEP yönetmeliği açısından da oldukça önemli.


Program Akışı:


14:00-14:30  Kayıt ve Kahve İkramı
 
14:30-14:35  Açılış Konuşması
 
14:35-15:15  "NSG – Pilkington'da Yeni Cam Kaplama Teknolojileri"
Stephan Weidner, Pilkington Yapı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı
 
15:15-15:40  Kahve Arası
 
15:40-16:05  "Pilkington Yapısal Cam Sistemleri"
Chris Barlow, Pilkington PlateauTM & Pilkington PlanarTM Uluslar arası Satış Yöneticisi
 
16:05-16:30  "Profilit için uygulama alanları ve yenilikler"
Wolfgang Dutt, Pilkington Profilit™ Uygulama Teknolojisi Yöneticisi
 
16:30-17:00  "İnsan Hayatının ve Varlıklarının Korunması için Şeffaf Çözümler"
Frank Körbel, Pilkington Deutschland AG Yangın Koruma Camı Ürün Yöneticisi

Konferans simültane olarak İngilizce'den Türkçe'ye çevrilecektir. Sınırlı kontenjan nedeniyle katılım için kayıt yaptırmak gereklidir.
 
Kayıt için tıklayınız.


Pilkington NSG Building Glass hakkında:

Şirket 18. YY sonlarında, 1826 yılında, aralarında William Pilkington'un da bulunduğu bir grup girişimci tarafından İngiltere'nin St Helens kentinde kurulmuştur. Şu anda Glass Town (Cam Kent) olarak adlandırılan St Helens, cam üretimi konusunda dünyanın önde gelen üretim merkezlerinden biridir. 1949 yılında Pilkington Brothers olarak yeniden yapılandırılarak cam sektöründe faaliyetlerini yürüten Pilkington, 1959 yılında Float Glass Üretim Teknolojisini dünya cam sektörüne armağan etmiştir. Sir Alastair Pilkington tarafından bulunan bu teknoloji halen bütün Dünya da kullanılan tek üretim teknolojisidir. ARGE çalışmalarına çok önem veren Pilkington cam sanayine birçok katma değerli ürünün kazandırılmasına neden olmuştur. Pilkington firması 2006 yılında yine dünya cam teknolojisi önderi Nippon Sheet Glass ile birleşerek sektörün en güçlü oyuncusu pozisyonuna gelmiştir. Otomotiv ve mimari cam konusunda sektör lideri olan NSG Group Pilkington Building Glass16 ülkede 32 adet üretim merkezi ile büyümeye devam etmektedir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :