Türkiye Projeleri Panel Serisi 4 - Sağlık Yapıları 

mimarizm.com / 20 Mayıs 2016
Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serisinin dördüncüsü Seranit Grup sponsorluğunda, “Sağlık Yapıları” teması ile 26 Mayıs 2016 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapılıyor.

Türkiye Projeleri panel serisi ile farklı yapı türlerinin mimarı, işvereni, mühendisi, kamu ve yüklenici tarafı ile farklı açılardan ele alınması hedefleniyor. Basılı ve görsel medyada ulaşabildiğimiz yapının tasarım, yapım sürecindeki deneyim ve serüvenleri ile izleyiciye aktarılarak, genel çerçevede bir farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

Serinin dördüncüsünün konusu Sağlık Yapıları olarak belirlendi. Konuya yönelik, Türkiye’nin son dönemdeki en önemli yatırımları arasında yer alan ve inşa çalışmaları devam eden Şehir Hastaneleri projelerinin süreçlerini aktarmak üzere projelerin mimarları, işverenleri ve yüklenicileri bir araya geliyor.

İki oturumdan oluşan panelin ilk oturumu, Seranit Grup Genel Müdür Yardımcısı Banu Uçak’ın moderatörlüğünde, Sağlık Bakanlığı Proje Daire Başkanlığı’ndan Selin Nevrim, Sağlık Bakanlığı Etüd, Proje ve Emlak Yönetim Daire Başkanlığı’ndan Serpil Cömert, Rönesans Sağlık Yatırımları Mimari Direktörü Derya Çavuş, YDA İnşaat PPP Projeleri Genel Koordinatörü Necip Atay ve ApcoMeg Proje Müşavirlik’ten Köksal Eren’in katılımıyla yapılıyor.

A.N Yatman Mimarlar’dan Nesrin Yatman’ın moderatörlüğünde düzenlenecek olan ikinci oturuma ise, projelerin mimarları Kerem Yazgan (Yazgan Mimarlık), İlhan Kesmez (Hayalgücü Tasarım), Selda Gümüşdoğrayan (Selda Gümüşdoğrayan Mimarlık) ve Burak Peri (Mavi Peri Mimarlık) katılıyor.

Program:

17:00  Açılış Konuşmaları

17:15 – 18:15  1. Oturum
Banu Uçak (Moderatör) / Seranit Grup Genel Müdür Yardımcısı
Selin Nevrim / Sağlık Bakanlığı Proje Daire Başkanlığı
Serpil Cömert / Sağlık Bakanlığı Etüd, Proje ve Emlak Yönetim Daire Başkanlığı
Derya Çavuş / Rönesans Sağlık Yatırımları Mimari Direktör
Köksal Eren / ApcoMeg Proje Müşavirlik
Necip Atay / YDA İnşaat PPP Projeleri Genel Koordinatörü

18:15  Çay - Kahve Arası

18:45 – 20:00  2. Oturum
Nesrin Yatman (Moderatör) / A.N Yatman Mimarlar
Kerem Yazgan / Yazgan Mimarlık
İlhan Kesmez / Hayalgücü Tasarım
Selda Gümüşdoğrayan / Selda Gümüşdoğrayan Mimarlık
Burak Peri / Mavi Peri Mimarlık

20:00 Kokteyl


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :